Piknik w parafii św. Anny

  Piknik w parafii św. Anny

  Anna Gronczewska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Piknik w parafii św. Anny
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  Parafia świętej Anny w Łodzi zaprasza wszystkie łódzkie dzieci wraz z rodzicami na parafialny piknik. Rozpoczyna się w piątek, o godz. 16. Zorganizowany jest z okazji odpustu. Dziś bowiem swoje imieniny ma św. Anna, patronka parafii, babcią Pana Jezusa.
  - Jest to pierwszy taki parafialny piknik - mówi ks. Piotr Turek, proboszcz parafii św. Anny w Łodzi. - Pierwszy rok istnieje bowiem parafialne przedszkole. Prowadzące je siostry dominikanki włączyły się w organizację pikniku. Wystąpią na nim między innymi przedszkolaki. Siostry i pracownicy przedszkola poprowadzą zabawy dla dzieci, które przyjdą na piknik.

  Na parafialnym placu ustawiona została scena.
  Wystąpią na niej nie tylko przedszkolaki. Będzie można posłuchać między innymi Zbigniewa Maciasa, dyrektora ds. artystycznych Teatru Muzycznego w Łodzi i znanego łódzkiego tenora Dariusza Stachurę. Zaśpiewa też niewidoma Wiesia Stolarczyk.

  Jak zapewnia ks. Piotr Turek wszystkie dzieci, które przyjdą na piknik dostaną cukrową watę oraz obrazek z wizerunkiem św. Anny. O godz. 18 odprawiona zostanie odpustowa msza święta w której wierni będą modlić się w intencji dzisiejszych solenizantek.

  Piknik odbędzie się na placu parafialnym przy al. Rydza-Śmigłego. Przy parafii św. Anny działa już przedszkole. Uruchomiono je w wyremontowanej starej plebani i przy ul. Wacława. Jest też Poradnia Leczenia i Rehabilitacji Słuchu im. Jana Pawła.

  Przyjmuje w niej laryngolog, foniatra, audiolog, logopeda, psycholog i neurolog. Jest tam też gabinet badań tonalnych. 1 września przy parafii zostanie otwarta świetlica środowiskowa.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo