Piłka nożna kobiet. UKS SMS Łódź zagra w grupie mistrzowskiej [ZDJĘCIA]

Atakuje Anastasiya Kharlanava
Atakuje Anastasiya Kharlanava Łukasz Kasprzak
Piłkarki SMS drugi sezon grają w Ekstralidze i drugi raz zagrają w grupie mistrzowskiej.

Dzięki zwycięstwu nad Mitechem Żywiec 1:0 łodzianki zapewniły sobie 5. miejsce na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego. Runda mistrzowska (pięć spotkań między zespołami 1-6) rozpocznie się 2 maja.

Mitech też walczy o miejsce w pierwszej szóstce, był to więc twardy i trudny mecz. Mitech przeważał w pierwszej połowie, ale to łodzianki strzeliły gola: w 24 minucie Paulina Filipczak wywalczyła piłkę, podała do Nikoli Karczewskiej, która trafiła w okienko.

Rywalki odpowiedziały strzałem w słupek dziesięć minut później. Po przerwie okazje do zmiany wyniku miały m.in. Nikola Karczewska (poprzeczka i sam na sam), Paulina Filipczak (sam na sam) i Martyna Wiankowska (przed bramką źle trafiła w piłkę). Z kolei w 90. minucie po strzale z wolnego świetną interwencją popisała się Danuta Paturaj.

Jak informuje menedżer SMS Jarosław Kudaj, w środę na obiektach SMS odbędzie się półfinałowy turniej mistrzostw Polski U-19, rywalkami łodzianek są Stomil Olsztyn, Bogdańczowice i Rolnik Głogówek. Mecze o godz. 10.30, 12 i 13.30 (po dwa mecze równolegle).

Z kolei następny mecz Ekstraligi (21. kolejka) SMS rozegra w sobotę we Wrocławiu (g. 11).

Futbol kobiet cieszy się wielką popularnością. Nie wszyscy wiedzą, że w województwie łódzkim istnieje wiele drużyn piłki nożnej kobiet.
Poza naszą sztandarową drużyną z UKS SMS Łódź, w pierwszej lidze w grupie południowej grają rezerwy UKS SMS oraz Dargfil Tomaszów Mazowiecki.
W III lidze grają: UKS Piotrcovia, Róża Kutno, Wojownik Skierniewice, MKS Zduńska Wola, Kolejarz Łódź, Błękitni Dmosin, ULKS MOSiR Sieradz, PTC Pabianice, Zawisza Rzgów, Kotan Ozorków, Kaja Opoczno.

UKS SMS ŁÓDŹ – MITECH ŻYWIEC 1:0 (1:0)
Gol: 1:0 Nikola Karczewska (24)

UKS SMS Łódź: Paturaj - Kurzawa, Zdunek, Zubchyk, Wiankowska - Osińska (75, Wesołowska), Walak (88, Enjo), Parczewska, Kharlanava (65, Kołodziejek) - Filipczak (80, Dragunowicz), Karczewska. Trener Chojnacki. Trener: Marek Chojnacki.

Inne mecze: Górnik Łęczna - Czwórka Radom 8:0, Unifreeze Górzno - Medyk Konin 0:8, Czarni Sosnowiec - AZS Biała Podlaska 3:0, Olimpia Szczecin - AZS Kraków 1:1, AZS Wałbrzych - AZS Wrocław 7:0.