Piłkarki TME SMS Łódź powalczą w Radomiu o zdobycie Pucharu Polski. Bilety na finał

Piłka nożna. Kończy się ósmy sezon, w którym piłkarki TME SMS Łódź dochodziły daleko w Pucharze Polski, ale nigdy go nie zdobyły.

Teraz nadchodzi czas na wywalczenie głównego trofeum - w myśl zasady do ośmiu razy sztuka.
W sobotę 10 czerwca o godz. 16.30 piłkarki TME SMS Łódź wystąpią w finale Orlen Pucharu Polski. Na boisku w Radomiu zmierzą się z innym zespołem ekstraligi APLG Gdańsk.
W ostatnich siedmiu edycjach łodzianki były raz w finale, cztery razy w półfinale i dwa razy w ćwierćfinale, ale nigdy nie zdobyły głównego trofeum. Zdobywca pucharu otrzyma od PZPN premię w wysokości 400 tys. zł, pokonany w finale - tylko 100 tys. zł.
Oto osiągnięcia podopiecznych trenera Marka Chojnackiego w dotychczasowych ośmiu edycjach rozgrywek o Puchar Polski:

• 2015/16: Półfinał: TME SMS Łódź - Medyk Konin 1:5

Finałowy rywal łodzianek , drużyna APLG Gdańsk zajęła ósme miejsce w tabeli, łodzianki były trzecie. W Orlen Ekstralidze piłkarki TME SMS pokonały rywalki 2:0 w Łodzi (Dominika Kopińska 3, Anna Rędzia 63) i 3:0 w Gdańsku (Klaudia Jedlińska 60, 65, Dominika Kopińska 63). To też daje powody do optymizmu.

Trwa proces sprzedaży biletów na finał Pucharu Polski. Spotkanie finałowe rozegrane zostanie o godzinie 16:30 na stadionie MOSiR w Radomiu gdzie na co dzień swoje mecze w Ekstraklasie rozgrywają piłkarze Radomiaka Radom.
Ceny wejściówek ustalono na 10 zł bilet normalny oraz 5 zł bilet ulgowy. Zakupu można dokonać przez stronę internetową www.ticketing.laczynaspilka.pl.

Zapewne na stadionie w Radomiu pojawi się wielu kibiców zagrzewających piłkarki TME SMS Łódź do walki. Gorący doping pomoże w osiągnięciu zwycięstwa. Łodzianki straciły zdobyty przed rokiem tytuł mistrzowski, ale tę stratę powinny sobie powetować zdobyciem Pucharu Polski.