Piłkarki TME UKS SMS blisko pokonania mistrza Polski

Katarzyna Konat w walce z Nikolą Karczewską
Katarzyna Konat w walce z Nikolą Karczewską Fot. Krzysztof Szymczak
Piłka nożna kobiet. Bardzo dzielnie radzą sobie piłkarki TME UKS SMS Łódź w sparingowych meczach przed rundą wiosenną ekstraligi.

Drugi dobry sparing

W pierwszym meczu tydzień temu podopieczne trenera Marka Chojnackiego pokonały lidera ekstraligi na jego boisku, czyli Czarnych Sosnowiec aż 4:1. Gole zdobyły: Katarzyna Konat, Dominika Gąsieniec, Julia Mordel, Marta Miś.
Wniedzielę, w drugim w tym roku towarzyskim meczu, TME UKS SMS Łódź grał w Łęcznej z Górnikiem 2:3 (1:1). To mistrz Polski i uczestnik Ligi Mistrzyń.

Łodzianki dzielnie walczyły.

Adriana Achcińska strzeliła gola na 1:0 dla TMESMS z dobrze wykonanego wolnego. Gospodynie w odpowiedzi strzeliły dwie bramki, ale Katarzyna Konat w 61 minucie wyrównała. Wcześniej łodzianki trafiły w słupek. W63 minucie ponownie trafiła reprezentantka Polski Ewelina Kamczyk, która dobiła piłkę sparowaną na poprzeczkę przez golkiperkę łodzianek.
W poniedziałek, łodzianki wyjadą na tygodniowy obóz do Kleszczowa. Następny sparing 6 lutego z Czarni Sosnowiec (godz. 14).

Górnik Łęczna – TME UKS SMS 3:2 (1:1)

0:1 - Adriana Achcińska (10), 1:1 - Patricia Hmirova (39), 2:1 – Ewelina Kamczyk (53), 2:2 – Katarzyna Konat (61), 3:2 - Ewelina Kamczyk (63).
TMEUKSSMS - I połowa: Szperkowska; Jedlińska, Enjo, Zieniewicz, Kurzawa; Malesa, Achcińska, Zbyrad; Krezyman; Filipczak, Mordel; II połowa: Macała; Świątek, Sokołowska, Konat, Piórkowska; Gąsieniec, Miś, Grzybowska; Markusheuskaya; Rędzia, Dyśkowska. Trener: Marek Chojnacki