Piłkarki TME UKS SMS Łódź lepsze od mistrzyń Polski

Piłka nożna kobiet. W meczu sparingowym podczas zgrupowania w Kleszczowie wicemistrzynie Polski TME UKS SMS Łódź pokonały mistrzynie kraju – zespół Czarnych Sosnowiec.

Podopieczne trenera Marka Chojnackiego przegrywały po pierwsze połowie 0:1, gdyż gola w 15 minucie strzeliła Kinga Kozak. W pierwszej połowie mistrzynie wyszły w najsilniejszym składzie, nie grała tylko Patricia Fischerova.
Po przerwie wyższość łodzianek nie podlegała dyskusji. Bramki zdobyły: Katarzyna Konat (głową w 49 minucie), Klaudia Jedlińska w 64 minucie i Małgorzata Lichwa (85). Trener Marek Chojnacki dał szansę gry zawodniczkom, które niedawno zdobyły mistrzostwo Polski juniorek do lat 17. Zagrały Małgorzata Lichwa (strzeliła trzeciego gola), Wiktoria Skrzypińska, Justyna Libera, Oliwia Malesa, Marta Miś, Nadia Krezyman. W klubie prezesa Janusza Matusiaka z ulicy Milionowej rosną nowe utalentowane zawodniczki.
Dla łodzianek był to drugi sparing przed nadchodzącym sezonem ekstraligi. Wcześniej wygrały ze Sportisem Bydgoszcz 7:0.
Mistrzynie Polski przygotowują się do turnieju eliminacyjnego do Ligi Mistrzyń. 17 sierpnia zagrają z Ferencvarosi Budapeszt, a w przypadku zwycięstwa – 20 sierpnia z Vllaznia Shkoder. Nowy sezon ekstraligi piłkarek nożnych rozpocznie się w weekend 14-15 sierpnia. W pierwszej kolejce zagrają: TME UKS SMS Łódź – WKS Śląsk Wrocław.
W nowym sezonie w łódzkiej drużynie nie będzie grała Adriana Achcińska, która będzie reprezentowała beniaminka Bundesligi - FC Koeln.

TME UKS SMS Łódź - Czarni Sosnowiec 3:1 (0:1)

Gole: 0:1 Kinga Kozak (15), 1:1 Katarzyna Konat (49-głową), 2:1 Klaudia Jedlińska (64), 3:1 Małgorzata Lichwa (85)
TMEUKSSMS I połowa: Oliwia Macała (30, Olwia Szperkowska) - Yurina Enjo, Wiktoria Zieniewicz, Katarzyna Konat, Daria Kurzawa - Alicja Sokołowska, Ernestina Abambila - Dominika Gąsieniec, Maria Zbyrad, Anna Rędzia - Klaudia Jedlińska.
TMEUKSSMS II połowa: Oliwia Szperkowska (60, Danuta Paturaj) - Ewelina Piórkowska, Małgorzata Lichwa, Wiktoria Skrzypińska, Katarzyna Konat (65, Ernestina Abambila, 75, Maria Zbyrad - Oliwia Malesa, Wiktoria Zieniewicz (65, Marta Miś), Gabriela Grzybowska, Justyna Libera - Klaudia Jedlińska (65, Yurina Enjo), Nadia Krezyman. Trener: Marek Chojnacki.
Czarni I połowa: Anna Szymańska - Wiktoria Kuciewicz, Olha Zubchyk, Zofia Buszewska, Martyna Wiankowska, Alicja Materek, Dorota Hałatek, Andrea Horvathova, Nikol Kaletka, Dżesika Jaszek, Kinga Kozak. Trener: Sebastian Stemplewski.
Czarni IIpołowa: Izabela Sas - zawodniczka testowana, Nicole Zając, Luiza Kozielska, Kornelia Grosicka, Klaudia Tobiczyk, Weronika Kamala, Sanda Malasevic, Agnieszka Jędrzejewicz.