Piłkarki TME UKS SMS Łódź po raz trzeci z rzędu w półfinale Pucharu Polski. Zdjęcia

Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
Piłka nożna. Pewnym zwycięstwem piłkarek TMEUKSSMSŁódź zakończył się mecz ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski kobiet.

Podopieczne trenera Marka Chojnackiego pokonały GKSKatowice i zagrają w półfinale Pucharu Polski. Ciekawe, z jakim przeciwnikiem. W czwórce trzy silne drużyny: TMEUKSSMS Łódź, lider ekstraligi Czarni Sosnowiec i mistrz Polski Górnik Łęczna oraz jeden fuks – Trójka Staszkówka/Jelna (dziesiąty zespół pierwszej ligi). .
Po raz czwarty w ostatnich pięciu latach oraz po raz trzeci z rzędu piłkarki TMEUKSSMS zagrają w półfinale. W sezonie 2018/2019 TME UKS SMS przegrał z Czarnymi Sosnowiec po karnych (1:1) i 4-5. W minionej edycji Pucharu Polski łodzianki dotarły do półfinału, gdzie przegrały z Górnikiem Łęczna 0:3.
W meczu z GKSKatowice wyższość łodzianek nie podlegała dyskusji. Już po dwunastu minutach gry było 2:0 dla podopiecznych trenera Marka Chojnackiego. W3 minucie gola głową strzeliła Anna Rędzia po dośrodkowaniu Gabrieli Grzybowskiej. Na 2:0 w dwunastej minucie podwyższyła Dominika Gąsieniec. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie.
W końcówce meczu trener Marek Chojnacki dał pograć młodym zawodniczkom. W pierwszym zespole pokazały się Patrycja Świątek i Ewelina Piórkowska. W klubie prezesa Janusza Matusiaka rosną kolejne pokolenia zdolnych piłkarek.

TMEUKS SMS Łódź – GKS Katowice 2:0 (2:0)

1:0 Anna Rędzia (3), 2:0 Dominika Gąsieniec (12)
TMEUKSSMS: Szperkowska - Enjo (73, Markusheuskaya), Zieniewicz, Konat, Kurzawa - Gąsieniec (60, Glinka), Sokołowska, Achcińska, Grzybowska (88, Piórkowska) - Jedlińska (90, Świątek), Rędzia (83, Zbyrad). Trener: Marek Chojnacki.
Inne mecze 1/4 finału PP
Tarnovia Tarnów – Czarni Sosnowiec 2:3 (Katarzyna Białoszewska 27, 31 - Agnieszka Jędrzejewicz 45, 66, Martyna Wiankowska 65-k)
Trójka Staszkówka/Jelna – KKP Bydgoszcz 4:3 pd. (Paulina Tomasiak 28, Wiktoria Dudka 52, Anita Romuzga 107, Kinga Łomako 113 - Zofia Giętkowska 33, Ana Barjaktarović 44, 94)

Rekord Bielsko-Biała – Górnik Łęczna 0:5 (Ewelina Kamczyk 9, 48, Nikola Karczewska 32-karny, Patricia Hmirova 42, Klaudia Lefeld 45)