Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Piłkarze ŁKS na znaczkach pocztowych. Nowa seria z wizerunkami zasłużonych ełkaesiaków

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
Jacek Bogusiak i Wiesław Jańczyk
Jacek Bogusiak i Wiesław Jańczyk
Pomysły Jacka Bogusiaka, kustosza tradycji ŁKS, zaskakują. Powstała seria pięciu znaczków pocztowych piłkarzy ŁKS.

Wczoraj informowaliśmy, że sześć lat temu Poczta Polska, dzięki zleceniu Jacka Bogusiaka, wydała znaczek pocztowy z wizerunkiem Marka Dziuby. Nie koniec na tym. Właśnie do Łodzi przyjechały jeszcze ciepłe, prosto z drukarni, cztery kolejne znaczki z wizerunkami wybitnych piłkarzy ŁKS. Swoje znaczki mają też: Wiesław Jańczyk, Grzegorz Ostalczyk, Mirosław Bulzacki i Witold Bendkowski.

Niedawno Jacek Bogusiak zorganizował wymienionym ełkaesiakom imprezę urodzinową w hotelu u Jerzego Leszczyńskiego. Witold Bendkowski kończył 60 lat, a Mirosław Bulzacki i Grzegorz Ostalczyk po 70 lat.

Przypomnijmy, że podczas tej uroczystości jubilaci otrzymali efektowne karykatury autorstwa Dariusza Romanowicza.

- Pierwszy znaczki otrzyma prezes ŁKS Tomasz Salski, a następnie zorganizujemy specjalne spotkanie w hotelu Leszczyński w Konstantynowie Łódzkim, gdzie uroczyście wręczymy znaczki jubilatom - opowiada Jacek Bogusiak.

Niezaprzeczalną wartością znaczków są zdjęcia na nich widniejące. Witold Bendkowski był zaskoczony, że takie zdjęcie istnieje, a wydawało się, że widział wszystkie swoje fotografie z czasów gry w piłkę.

Mirosław Bulzacki przez całą karierę był związany z ŁKS Łódź. W reprezentacji narodowej rozegrał 23 mecze. Uczestniczył w meczu z Anglią w 1973 na stadionie Wembley. Był także w kadrze trenera Kazimierza Górskiego na Mistrzostwa Świata w 1974.

Grzegorz Ostalczyk występował na pozycji pomocnika lub napastnika. Wychowanek Czarnych Rozprza, skąd pod koniec lat 60. ubiegłego stulecia trafił do ŁKS. Barw łódzkiego klubu bronił w latach 1969-1981. Po zakończeniu kariery przez kilka lat był działaczem Rycerzy Wiosny.

Witold Bendkowski w 1981 był już piłkarzem ŁKS Łódź, grał w tym klubie do 1990. Po 9 sezonach spędzonych w Łodzi przez 3 lata kontynuował karierę w Korei Południowej w klubie Yukong Oil Seul by w roku 1993 wrócić do ŁKS, gdzie grał do 1999. Jego największym sukcesem jest zdobycie mistrzostwa Polski w 1998 z ŁKS. W polskiej lidze wystąpił 376 razy i strzelił 2 bramki,. Grał w eliminacjach Ligi Mistrzów z Manchesterem United, a także w Pucharze UEFA z AS Monaco.

Wiesław Jańczyk jako koszykarz ŁKS zdobył mistrzostwo Polski w 1953 , jako piłkarz zdobył mistrzostwo Polski w 1958, wicemistrzostwo Polski w 1954, Puchar Polski w 1957.

Miejmy nadzieję, że doczekamy takich czasów, że nie tylko na znaczku pocztowym, ale może na trybunie kibicowskiej stadionu ŁKS przy al. Unii w odpowiedni sposób uhonorowany zostanie pomysłodawca wszystkich akcji promujących ŁKS, czyli Jacek Bogusiak. 7 kwietnia ma urodziny!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trener Wojciech Łobodziński mówi o sytuacji kadrowej Arki Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki