Piłkarze Widzewa musieli walczyć w dziesięciu, ale pokazali charakter i osiągnęli cenny remis [ZDJĘCIA]

Radość piłkarzy Widzewa po wyrównującej bramce. Na pierwszym planie Karol Czubak, który wypracował tego gola na wagę jednego punktu dla łodzian Krzysztof Szymczak
Piłka nożna. Już w 14 minucie misterny plan na pokonanie Zagłębia Sosnowiec legł w gruzach. Sędzia po dwóch faulach Krystiana Nowaka wyrzucił go z boiska i to miało największe znaczenie dla losów spotkania.

Już w 2 minucie Krystian Nowak złapał pierwszą kartkę za faul przed polem karnym. Kilka minut później Marcin Robak strzelił głową po rogu w słupek... własnej bramki. O mały włos nasz snajper nie zdobyłby samobójczej bramki. Szczęście nam sprzyjało, ale do 14 minuty.
Wówczas Krystian Nowak i Patryk Małecki walczyli wręcz, ale to łódzki obrońca bardziej stosował techniki judo. Łapał napastnika Zagłębia i sędzia Damian Sylwestrzak z Wrocławia po raz drugi wyciągnął żółty kartonik. Krystian Nowak musiał opuścić boisko.
Szybko zareagował trener Enkeleid Dobi, wprowadzając w miejsce Merveille Fundambu Michała Grudniewskiego. Defensywa została uzupełniona, ale siłą rzeczy osłabiona została ofensywa Widzewa. Zagłębie osiągnęło momentami dużą przewagę, a gospodarze grali z kontry. Najlepszą okazję miał Mateusz Michalski. W 20 minucie po akcji Dominika Kuna strzelał z pola karnego, lecz bramkarz gości obronił.
Po zmianie stron i trzech kolejnych kornerach Zagłębia nastąpił dramat Widzewa. W 61 minucie do piłki dośrodkowanej z rogu najwyżej skoczył Portugalczyk Oliveira i głową wpakował piłkę do siatki Widzewa. Piłki głową nie sięgnął Patryk Mucha.
Któż wtedy przypuszczał, że właśnie Patryk Mucha zostanie jeszcze bohaterem w tym meczu walki. W 69 minucie na boisku w miejsce Marcina Robaka pojawił się Karol Czubak i to była zmiana majstersztyk. W pierwszej chyba akcji młody napastnik łodzian powalczył w polu karnym Zagłębia, ograł dwóch rywali, piłka spadła pod nogi Patryka Muchy, który soczystym strzałem z pola karnego wyrównał.
Walka trwała do końca. W 88 minucie Filip Karbowy strzelił z wolnego w słupek bramki Miłosza Mleczko. W takim meczu trzeba mieć też szczęście. Wynik nie uległ zmianie. Widzew w dramatycznych okolicznościach wywalczył cenny remis, pokazując swój charakter.

Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)

Gole: 0:1 Joao Oliveira (61), 1:1 Patryk Mucha (70). Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Czerwona kartka: Krystian Nowak (14. minuta, Widzew, za drugą żółtą). Żółte kartki: Nowak, Robak, Becht - Turzyniecki, Duriska.
Widzew: Miłosz Mleczko - Łukasz Kosakiewicz, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna, Filip Becht (75, Patryk Stępiński) - Mateusz Michalski, Mateusz Możdżeń (68, Bartłomiej Poczobut), Patryk Mucha, Dominik Kun (75, Daniel Mąka) - Marcin Robak (69, Karol Czubak), Merveille Fundambu (17, Michał Grudniewski). Trener: Enkeleid Dobi.
Zagłębie: Krystian Stępniowski - Dawid Ryndak, Lukas Duriska, Mateusz Grudziński, Dawid Gojny - Łukasz Turzyniecki (46, Szymon Pawłowski), Joao Oliveira (73, Filip Karbowy), Martim Maia, Patryk Mularczyk (82, Olaf Nowak), Patryk Małecki (73, Mateusz Szwed) - Goncalo Gregorio. Trener: Krzysztof Dębek.