Piotrcovia przegrywa z Startem. I liga zaczyna straszyć piotrkowianki [ZDJĘCIA]

Dariusz Piekarczyk
Dariusz Śmigielski
Nie było niespodzianki w 13. kolejce PGNiG Superligi kobiet w piłce ręcznej kobiet. Przedostatnia w ligowej tabeli Piotrcovia nie sprostała we własnej hali Startowi Elbląg i przegrała 23:27 (12:12). Najwięcej bramek dla Piotrcovii zdobyły: Joanna Waga i Aleksandra Mielczewska po 6.

W pierwszej połowie można było mieć nadzieję na punkty podopiecznych trener Inny Krzysztoszek. Miejscowe dotrzymywały kroku Startowi i schodziły na przerwę remisując 12:12. Po zmianie stron ton grze nadawały już jednak przyjezdne i zasłużenie wygrały mecz.

Porażka sprawiła, że widmo degradacji Piotrcovii do I ligi staje się coraz bardziej realne. I to w roku 25-lecia nieprzerwanych występów Piotrcovii w ekstraklasie.

Do niecodziennej sytuacji doszło w Szczecinie, gdzie Pogoń wygrała walkowerem (10:0) z Olimpią-Beskid Nowy Sącz. Zespół z Nowego Sącza nie posiadał aktualnych badań lekarskich. I pomyśleć, że takie rzeczy mogą mieć miejsce w ekstraklasie! Drużyny rozegrały mecz kontrolny, który zakończył się zwycięstwem Olimpii 30:26 (15:14).

Pozostałe sobotnie wyniki: KPR Jelenia Góra - Ruch Chorzów 36:34 (16:19), AZS Politechnika Koszalińska - KSS Kielce 32:30 (12:10).

W niedzielę (6 stycznia) grają: SPR Lublin - Zagłębie Lubin, Vistal Łączpol Gdynia - Sambor Tczew. 12 stycznia piotrkowianki spotkają się w hali Relax z AZS Politechniką Koszalińską.