Piotrcovia wygrywa z Ruchem Chorzów

Dariusz Piekarczyk
Niespodzianka w Piotrkowie. Szczypiornistki Piotrcovii pokonały, w meczu 7. kolejki Superligi Ruch Chorzów 31:22 (19:13). To dopiero druga wygrana piotrkowianek w Superlidze.

To był fantastyczny mecz w wykonaniu piotrkowianek. Ruch tylko na początku dotrzymywał kroku Piotrcovii - po raz ostatni prowadził w 9. minucie 6:4. W 24. minucie było 14:9 dla miejscowych, a w 27. już 17:10.

Po przerwie nadal trwał koncert piotrkowianek. W 42. minucie miejscowe prowadziły 24:17, potem 27:18 i na trzy minuty przed końcem spotkania 29:20. To był najlepszy mecz Piotrcovii w tym sezonie. W 8. kolejce (7 listopada) Piotrcovia gra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.