Piotrków: Mistrz świata w zapasach skazany za...

  Piotrków: Mistrz świata w zapasach skazany za przywłaszczenie kilkuset tysięcy złotych

  Karolina Wojna

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Piotrków: Mistrz świata w zapasach skazany za przywłaszczenie kilkuset tysięcy złotych

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum

  Mistrz świata i brązowy medalista mistrzostw świata w zapasach, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Seulu, Roman Wrocławski został skazany przez Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim (nieprawomocnie) za przywłaszczenie pieniędzy i mienia na szkodę prowadzonych przez siebie przed laty spółek.
  Piotrków: Mistrz świata w zapasach skazany za przywłaszczenie kilkuset tysięcy złotych

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum

  Sprawa dotyczy lat 90. ubiegłego wieku. Od wtorku Wrocławski jest na wolności. W polskim areszcie siedział od kwietnia, gdy został poddany ekstradycji z USA.

  Piotrkowski sąd uznał oskarżonego winnym tego, że "w okresie od kwietnia 1993 do 7 marca 1994 w Piotrkowie Tryb., działając z góry powziętym zamiarem, będąc prezesem zarządu "Roman" Spółka z o. o., przywłaszczył na szkodę tej spółki powierzone mu mienie w łącznej kwocie 272 721,3 zł, w tym kwotę 188 866,3 zł pochodzącą ze sprzedaży artykułów sportowych Adidas oraz kwotę 83 855 zł z tytułu pobranych zaliczek".


  Sąd uznał zapaśnika winnym także drugiego zarzutu z aktu oskarżenia: "od stycznia 1994 roku do 7 marca 1994 roku w Piotrkowie Tryb., działając z góry powziętym zamiarem, w krótkich odstępach czasu będąc prezesem zarządu "Romano American Car" spółki z o.o. przywłaszczył na szkodę tej spółki powierzone mu mienie w postaci 6270 płyt kompaktowych o łącznej wartości 12 226,50 zł".

  Za pierwszy czyn sąd skazał oskarżonego na rok i 3 miesiące pozbawienia wolności i karę grzywny w wysokości 12 tys. zł, za drugi - na 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz 1500 zł grzywny.

  Sąd połączył kary i skazał Wrocławskiego łącznie na rok i 5 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz grzywnę 12,5 tys. zł. Wyrok jest nieprawomocny.

  Na poczet grzywny sąd zaliczył zapaśnikowi areszt tymczasowy od 2 listopada 2007 do 5 czerwca 2008 i od 16 stycznia 2013 do 14 października 2013 roku.

  Sędzia nakazał także skazanemu wpłacenie na rzecz Skarbu Państwa 44 451,99 zł tytułem zwrotu wydatków oraz 2900 zł tytułem opłat.

  Roman Wrocławski nie chce komentować wyroku. Decyzję o apelacji podejmie po konsultacji z prawnikiem.

  Nie wiadomo jeszcze, czy wyrok zaskarży lubelska prokuratura, która domagała się dla olimpijczyka kary bezwzględnego więzienia.

  Według ustaleń prokuratury, 57-letni Wrocławski, jako prezes spółki "Roman" przywłaszczył 188,8 tys. zł pochodzących ze sprzedaży artykułów sportowych, a także 119,9 tys. zł zaliczek, które należały się spółce, a jako prezes spółki "Romano American Car" miał przywłaszczyć 99 antyradarów i ponad 9 tys. płyt kompaktowych. Przedmioty te były warte ponad 60 tys. zł i należały do jego spółki.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Z jednej strony złodziei trzeba karać

  filozof (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  a z drugiej to rozumieć powody. To wielka sztuka. Nie on pierwszy. Facet z pierwszych stron gazet hołubiony przez władze i odstawiony w kąt jak przestał przynosić worki medali z mistrzostw. Po tym...rozwiń całość

  a z drugiej to rozumieć powody. To wielka sztuka. Nie on pierwszy. Facet z pierwszych stron gazet hołubiony przez władze i odstawiony w kąt jak przestał przynosić worki medali z mistrzostw. Po tym wszystkim trzeba by jemu zafundować terapie szokową żeby dojrzał, że może kształcić młodzików zapaśniczych za pieniądze za które nie utrzyma rodziny, albo dostanie grant na szkolenie z urzędu pracy na przekwalifikowanie się na florystę, fryzjera, kosmetyczkę, operatora wózka widłowego i takie inne. Kogo w tych czasach interesują powody powstania przestępstwa i jak temu zapobiegać? Nikogo! Jedyna recepta to karać, karać i karać! Wraca średniowieczna głupota i zwyczaje głupków rodem ze średniowiecza, dla których jest to jedyna metoda na walkę z patologią. Pozdro dla głupoli co za kradzież ucinali by rękę. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo