Piotrkowianin triumfował w Ostrowie Wielkopolskim i zostaje w elicie

Dariusz Piekarczyk
Piotrkowian zostaje w Superlidze
Piotrkowian zostaje w Superlidze Fot. Piotrkowianin/FB
Piotrkowianin utrzymał się w Superlidze wygrywając ostatni mecz sezonu zasadniczego w Ostrowie Wielkopolskim z Ostrovią 26:22 (13:10).

Goście szybko wyszli na prowadzenie - w 8 minucie było 5:1 dla Piotrkowianina, a po pierwszej połowie 13:10. Po zmianie stron nie zmienił się obraz meczu, to goście dyktowali warunki gry i zwyciężyli ostatecznie 26:22. Najskuteczniejszymi zawodnikami Piotrkowianina byli Piotr Swat i Piotr Jędraszczyk - obaj po 7 goli. - To koniec pewnej ery w Piotrkowianinie - mówił po meczu Piotr Swat. - Szkoda wszystkich chłopaków, którzy odchodzą. Mnie też to pewnie niedługo czeka. Dziś jednak cieszymy się ze zwycięstwa i z tego, że nie będziemy musieli grać barażów, które bywają nieobliczalne. Mamy już wolne, czas teraz trochę odpocząć, a w lipcu wracamy do treningów i przygotowujemy się do nowego sezonu.

To było ostatnie spotkanie dla Bartosza Jureckiego w roli trenera Piotrkowianina (poprowadzi Gwardię Opole), Piotra Jędraszczyka (Barlinek Industria Kielce), Kacpra Ligarzewskiego (Górnik Zabrze) i Adama Pacześnego. Do Piotrkowa przyjdzie (oficjalnie ogłoszono to podczas meczu w Ostrowie Wielkopolskim) zawodnik Ostrovii Filip Wadowski.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Piotrkowianin 22:26 (10:13).