PiS ocenia Zdanowską: To najgorszy prezydent od 1989 r.

  PiS ocenia Zdanowską: To najgorszy prezydent od 1989 r.

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Marcin Mastalerek, poseł PiS twierdzi, że Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi nie spełniła przedwyborczej obietnicy, że będzie "dobrą gospodynią" dla miasta. PiS podsumował 1000 dni prezydentury Hanny Zdanowskiej.
  Marcin Mastalerek

  Marcin Mastalerek ©Krzysztof Szymczak/archiwum Dziennika Łódzkiego

  - To najgorszy prezydent Łodzi po 1989 r. - uważa poseł Mastalerek.

  Piotr Adamczyk, przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej w Łodzi twierdzi, że od początku kadencji Hanny Zdanowskiej zadłużenie miasta wzrosło o 600 mln zł, czyli po 900 zł na każdego łodzianina.

  - Łodzianie w tym okresie zbiednieli - dodaje Piotr Adamczyk. - Przez cały 2010 r. z zasiłków skorzystało 32.733 łodzian, a tylko do połowy 2013 r. aż 26.799. Zlikwidowano szkoły. Planowano prywatyzację spółki Zakład Wodociągów i Kanalizacji. W górę poszły ceny: biletów MPK, czynszów, śmieci, wody i ścieków, opłat za parkowanie i lokalnych podatków.

  Stopa bezrobocia wzrosła z 9,9 proc. w grudniu 2010 r. do 12,4 proc. w czerwcu 2013 r.

  Marek Michalik, radny PiS dodaje, że miasto zlikwidowało dwa znaczące festiwale (m.in. Camerimage), a w ich miejsce nie pojawiły się żaden nowe imprezy, z których Łódź mogłaby być znana.

  - Nie mam sobie nic do zarzucenia - odpowiada Hanna Zdanowska. - Nie przejadam kredytów, które biorę. Wydaję je na inwestycje, a wydatki bieżące ograniczam. Inwestycje zaś sprzyjają rosnącej liczbie miejsc pracy oraz napływowi podatków. Bezrobocie natomiast rośnie w całym kraju, ponieważ od czterech lat mamy zablokowany rozwój gospodarczy. Natomiast bezrobocie w samej Łodzi jest mniejsze niż średnia wojewódzka czy krajowa.

  Hanna Zdanowska dodaje, że w czasie jej prezydentury wzrosła liczba miejsc pracy.

  - Jeszcze nigdy inwestycje w Łodzi nie osiągnęły astronomicznej kwoty 1,2 mld zł - mówi prezydent Łodzi. - A łodzianie ocenią mnie w wyborach.

  PiS w poniedziałek poinformuje o planach związanych z kampanią przed wyborami samorządowymi.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (13)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pytanko

  Gosia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  A dlaczego to nie poparł PIS referendum za odwołaniem pani prezydent ,skoro jest taka nieudolna i naraża nasze miasto na bezsensowne inwestycje,np. Piotrkowska?
  Teraz się krytykuje ?,a może PIS...rozwiń całość

  A dlaczego to nie poparł PIS referendum za odwołaniem pani prezydent ,skoro jest taka nieudolna i naraża nasze miasto na bezsensowne inwestycje,np. Piotrkowska?
  Teraz się krytykuje ?,a może PIS się bał o stołeczki?,bo jak by rozwiązano Radę Miejską , z czego by żyli radni, ODWAGI PANOWIEzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie znoszę PISu

  Sokrates (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  Ale tu akurat się zgadzam.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Całkowicie się zgadzam

  Łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  Szczytem wszystkiego jest rozkopana od kilku miesiecy ul Piotrkowska
  Zobaczcie zdjęcia http://lodz.gazeta.pl/lodz/51,35153,13874400.html?i=3
  Komu potrzebna była ta przebudowa? Pociotkom majacym...rozwiń całość

  Szczytem wszystkiego jest rozkopana od kilku miesiecy ul Piotrkowska
  Zobaczcie zdjęcia http://lodz.gazeta.pl/lodz/51,35153,13874400.html?i=3
  Komu potrzebna była ta przebudowa? Pociotkom majacym firmy budowlane?
  Właściciele sklepów,restauracji i pubów moga zbankrutować, ale kogo to obchodzi?
  Lubiłem chodzić z kumplami na Pietrynę do ogródków na piwo, ale chyba damy sobie spokój. Mamy chodzić po głownej ulicy miasta jak po placu budowy? A jak pada deszcz to już tragedia. Wypadałoby gumowce zakładac
  W normalnym kraju to taka przebudowa trwa krótko i sprawnie. A u nas? Ślimaczy sie, bo zatrudnia sie za mało robotników, zatrudnia sie dziadków i pijaczków bo są tani. I efekty widać

  Ale ludzie są sami sobie winni. Miało być referendum? Nie ma bo nie chciało sie iśc i złożyć podpisu pod wnioskeim. W Warszawie beda odwoływac Waltzową i słusznie. Tam jakoś ludzie mają wiecej inicjatywyzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  x

  x (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 10

  Własnie jest najlepszym prezydentem. Pisiory pieprz..:) Dawno nie było tyle dobrych zmian.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Łódź nie ma szczęścia.

  czytelnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 5

  Łódź nie ma szczęścia do prezydentów. Albo są nijacy, albo ciągną się za nimi (i ich otoczeniem) nieczyste sprawy, albo jak wygrają to nie liczą się ze zdaniem wyborców i narażają Miasto i jego...rozwiń całość

  Łódź nie ma szczęścia do prezydentów. Albo są nijacy, albo ciągną się za nimi (i ich otoczeniem) nieczyste sprawy, albo jak wygrają to nie liczą się ze zdaniem wyborców i narażają Miasto i jego mieszkańców na niepotrzebne stresy, narzekania i akcje referendalne. Znam miasta, gdzie prezydenci wygrywają kolejne wybory już w pierwszej turze, ale oni są spośród mieszkańców, wśród mieszkańców i dla mieszkańców. A o mieście, którym rządzą, mówią: "moje Miasto".
  O minionych prezydentach nie ma co rozpamiętywać, ale o obecnej każdy ma prawo mówić (byle z sensem i w sposób parlamentarny), a ona powinna się w głosy wsłuchiwać, wyciągać wnioski i korygować swoje postępowanie - a nie tylko dbać o wizerunek (to też nie wychodzi) i pozory.
  Nie należę do żadnej partii, bo nie widzę ich jednoznacznych pozytywów.
  Uważam, że inwestycjami obecna prezydent nie powinna się tak chwalić. Są one zbyt drogie, bez myśli przewodniej i robione bez poparcia mieszkańców. Szczególnym grzechem niewybaczalnym są różne rozpoczynane lub zapowiadane inwestycje drogowe. Np. ul. Nowokonstytucyjna, obwodnica Brzezińskiej (nie mylić z obwodnicą Nowosolnej), wiadukt nad Rzgowską, obniżenie jezdni Al. Piłsudskiego i Mickiewicza!!!!, szklany dworzec tramwajowy!!!, remont Piotrkowskiej, remont Placu Wolności, różne obiekty wokół dworca Łódź Fabryczna, nowy odcinek ul. Strykowskiej itd itp. Przecież to są szaleństwa i wbrew społeczeństwu, które długo się nie wygrzebie z długów. Miasta wkrótce nie będzie stać na obiekty i prace niezbędne. Nie będę podpowiadać co mam na myśli, bo to władza powinna wiedzieć z własnego doświadczenia i z mądrości swoich doradców oraz współpracowników. Te ciągłe pseudokonsultacje społeczne też są śmieszne i jest to tzw. "mydlenie oczu", bo robi się swoje.
  Przed nastepnymi wyborami mieszkańcy Łodzi powinni sie głęboko zastanowić, ale oczywiście na wybory pójść. Jest przecież mozliwość oddania głosu nieważnego jako brak akceptacji wszystkich kandydatów. Wtedy żaden nowy prezydent (ktoś przecież nim zostanie) nie będzie się podpierał elektoratem, który nie głosował, że to jego elektorat.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To prawda!

  Moi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 9

  Zdanowska jest najgorszym prezydentem Łodzi od 1989 r., ponieważ rządzi w koalicji z PiS-em, mając jako zastępców Cieślaka i Piątkowskiego, kreatury PiS-u.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  g... prawda!!

  Walter (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  ww. na plecach PIS wyjechali i partię te zdradzili... Duszą i ciałem są platformersami.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W pisuarach po staremu ! Bez dezynfekcji ani rusz !

  nas Rajna pis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 19

  Ot ! Nic nowego . Nie pierwszy to " występ" Mastalerka . . Typowy bełkot pisowskiego prymitywa , ujadającego w/g komend i partytury swojego obłąkanego fuhrerka. Takiego samego bełkotu można bez...rozwiń całość

  Ot ! Nic nowego . Nie pierwszy to " występ" Mastalerka . . Typowy bełkot pisowskiego prymitywa , ujadającego w/g komend i partytury swojego obłąkanego fuhrerka. Takiego samego bełkotu można bez trudu nauczyć sosnowego kołka . Zresztą - czy jest różnica ? Wystarczy na tą tępą facjatę spojrzeć . Od dzieciństwa to co u innych wyrzuca się z pielucha , jemu trafiało do głowy , szczelnie wypełniając miejsce na mózg. I żałosne rezultaty widać !zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oszołom pisior

  beznicku (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 23

  mastalerek baranie, co ty wiesz. może ten wasz TW Kropa, był lepszy? Zdanowska jest najlepszym prezydentem jakiego mieliśmy do tej pory. Ten prezydent buduje, a tamten wszystko niszczył


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ?

  ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 13

  Czy jest najlepszym to zobaczymy przy spłacie kredytów. Idiotycznych inwestycji było dużo. Choć jestem przeciwnikiem Zdanowskiej uważam wiele inwestycji za celowe. Ale uważam że za wyrzucone...rozwiń całość

  Czy jest najlepszym to zobaczymy przy spłacie kredytów. Idiotycznych inwestycji było dużo. Choć jestem przeciwnikiem Zdanowskiej uważam wiele inwestycji za celowe. Ale uważam że za wyrzucone pieniądze na Piotrkowską i ew. Plac Wolności powinna być rozliczona.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ;)

  :) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 9

  Kropa też zbudował : fontannę na Pl Dąbrowskiego i park dla Żydów na Bałutach.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  fontanna

  vm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 7

  a ta fontanna potrzebna jak prostytutce majtki

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hmm

  XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 9

  Od oceniania prezydenta nie są partie tylko wyborcy i już niedługo się okaże czy Zdanowska jest czy nie jest dobrym prezydentem.

  A najgorsi prezydenci to ci z lat 90. - zamiast walczyc o pieniadze...rozwiń całość

  Od oceniania prezydenta nie są partie tylko wyborcy i już niedługo się okaże czy Zdanowska jest czy nie jest dobrym prezydentem.

  A najgorsi prezydenci to ci z lat 90. - zamiast walczyc o pieniadze od panstwa jak ślązacy to nasi siedzieli cicho i teraz widać jakie są tego skutkizwiń

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny