Jacek Czaplewski
Cuda ogłaszają! ŁKS wygrał mecz, Corral z dubletem
Cuda ogłaszają! ŁKS wygrał mecz, Corral z dubletem Fot.Grzegorz Galasinski
PKO Ekstraklasa. ŁKS Łódź honorowo żegna się z elitą. W swoim przedostatnim meczu wygrał z Rakowem Częstochowa 3:2 (1:2). To pierwsze zwycięstwo za kadencji trenera Wojciecha Stawowego. Pozwoliło przerwać passę dziesięciu spotkań bez zwycięstwa!

Mecz ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 3:2
W Łodzi padło dziś pięć bramek. Wszystkie zdobyli... gracze ŁKS. Trzy do właściwej siatki, dwie nie. Widocznie to przełamanie musiało odbyć się w tak absurdalnych okolicznościach.

Od samobója mecz zaczął Samu Corral. Hiszpański napastnik został nabity przez Przemysława Oziębałę. Tak samo stało się również później z Maciejem Wolskim, którego trafił Kamil Kościelny.

Raków zagrał z zupełnie inną defensywą. Zabrakło przede wszystkim Tomasa Petraska. Bez Czecha na boisku ełkaesiacy mogli pohasać i to zrobili. W pierwszej połowie celną bombę posłał Michał Trąbka. Przypatrywali się niej bramkarz Michał Gliwa i obrońca Daniel Mikołajewski.

Po zmianie stron ŁKS poszedł za ciosem. Świetnie zagrali piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego. Dwie asysty zapisał Portugalczyk Pirulo, a dwa gole strzelił Hiszpan Samu Corral - i długo wyczekiwane zwycięstwo stało się faktem.

ŁKS dokończy sezon na terenie Korony Kielce. Raków w Bełchatowie zagra z Wisłą Plock. Dzisiejszym wynikiem beniaminek wypisał się z walki o dziewiąte miejsce.

Piłkarz meczu: Samu Corral
Atrakcyjność meczu: 7/10

TRANSFERY w GOL24

Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje

Kibice powoli wracają na stadiony w PKO Ekstraklasie. W 35. kolejce na trybunach zasiadło nieco ponad 32 tys. widzów, co jest całkiem niezłym rezultatem. Na pewno najlepszym po przerwie spowodowanej przez pandemię koronawirusa. Fani dostali zielone światło od 19 czerwca. Do tej pory odbyło się pięć serii spotkań z kibicami na trybunach. No właśnie, gdzie po powrocie ligi przyszło najwięcej kibiców? Pamiętajcie, że kluczowa jest tutaj pojemność danego obiektu oraz ilość meczów rozegranych u siebie. Ponadto nie wszystkie kluby organizują imprezy masowe.Gdzie przychodzi najwięcej kibiców? SPRAWDŹ! -->

Frekwencja w Ekstraklasie po pandemii: gdzie przychodzi najw...