Jacek Czaplewski
Raków nie zbacza z mistrzowskiego kursu. Wygrana z Zagłębiem podsumowała rok
Raków nie zbacza z mistrzowskiego kursu. Wygrana z Zagłębiem podsumowała rok PAP, Sebastian Borowski
PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa zakończył rundę zwycięstwem. W Lubinie pokonał Zagłębie 2:1 po golach Deiana Sorescu i Stratosa Svarnasa z pierwszej połowy. Zespół Marka Papszuna przezimuje jako lider z dużą przewagą nad drugą Legią Warszawa i przede wszystkim goniącym czołówkę mistrzem Polski, Lechem Poznań.

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 1:2
Raków drugą bramkę zdobył już w 28 minucie. To wtedy po precyzyjnym dośrodkowaniu Iviego Lopeza z rzutu wolnego w polu bramkowym akcję zamknął Stratos Svarnas.

Dziesięć minut wcześniej prowadzenie dał Deian Sorescu. Rumun kopnął trochę w stylu Jakuba Błaszczykowskiego w meczu Euro 2012 z Grecją - czyli mocno po długim słupku.

Zagłębie z tymczasowym trenerem Pawłem Karmelitą uczciwie zapracowało na gola kontaktowego. Doczekało się tuż przed upływem regulaminowego czasu. Po zagraniu ręką Svarnasa jedenastkę wykorzystał Kacper Chodyna, uderzając piłkę przy prawym słupku.

Raków w 17 występach uzbierał aż 41 punktów. Dla porównania w zeszłym sezonie na tym samym etapie liderujący Lech Poznań miał 38 punktów (Raków 29).

Jutro odpowiedź Rakowowi da Legia Warszawa. Jeśli wygra to utrzyma do niego stratę na poziomie siedmiu punktów. Piąty w tabeli Lech o trzynaście punktów mniej od Rakowa i jeden zaległy mecz do rozegrania.

Oceny piłkarzy po meczu Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa (w skali 1-6):

Zagłębie Lubin

• Jasmin Burić - 3
  • Bartosz Kopacz - 3
  • Aleks Ławniczak - 3
  • Jarosław Jach - 3 (Giuram Giorbelidze - bez oceny)
  • Mateusz Bartolewski - 3
  • Łukasz Łakomy - 3
  • Kacper Chodyna - 4
  • Filip Starzyński - 3
  • Tomasz Pieńko - 4 (Rafał Adamski - 3)
  • Damjan Bohar - 3
  • Tornike Gaprindaszwili - 3 (Sasa Żivec - 3)

Raków Częstochowa

• Vladan Kovacević - 3
  • Fran Tudor - 3
  • Zoran Arsenić - 3 (Andrzej Niewulis - 3)
  • Stratos Svarnas - 3
  • Deian Sorescu - 4 (Wiktor Długosz - bez oceny)
  • Władysław Koczerhin - 4
  • Giannias Papanikolaou - 3 (Ben Lederman - 3)
  • Patryk Kun - 3
  • Bartosz Nowak - 4 (Gustav Berggren - 3)
  • Fabian Piasecki - 3
  • Ivi Lopez - 3 (Mateusz Wdowiak - 3)

Piłkarz meczu: Deian Sorescu
Atrakcyjność meczu: 5/10

EKSTRAKLASA w GOL24

Wszystko fajnie zbiegło się w czasie: w grze FIFA 23 pojawiła się właśnie opcja rozegrania Mundialu w Katarze, a już w realnym świecie selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz ogłosił kadrę na turniej. Sprawdziliśmy więc, jak skład zbliżony do optymalnego wypadł w wirtualnej symulacji. Poznajcie odpowiedź na to czy wyszliśmy z grupy... Ważne: w FIFIE w kadrze Polski brakuje Jakuba Kiwiora. Kierując się więc logiką do obrony dorzuciliśmy w jego miejsce Bartosza Bereszyńskiego.

Zrobiliśmy symulację. Tak Polska wypadła na Mundialu 2022 w ...