Planowe zwycięstwa Widzewa i ŁKS. Niespodzianka Księżaka

„Stop war”. Sędziowie i koszykarze Księżaka Łowicz oraz GKS Tychy przed meczem pierwszej ligi Fot. GKS Tychy
Koszykówka. Za nami kolejne mecze w ligach koszykówki.

Miłą niespodziankę sprawili koszykarze Księżaka Łowicz, którzy w meczu pierwszej ligi pokonali GKSw Tychach.
Łowiczanie zagrali dobrze w drugiej kwarcie. Od stanu 34:29 ostatnie minuty tej części gry wygrali 16:4. Tego prowadzenia nie oddali do końca meczu, choć było gorąco w trzeciej kwarcie, gdy gospodarze przegrywali tylko 56:58. Dwadzieścia jeden punktów w meczu zdobył Michał Jankowski.
Dwudzieste pierwsze zwycięstwo odnieśli koszykarze ŁKSCoolPack, ale jeszcze po trzeciej kwarcie nie było przesądzone. Kolejarz Radom na swoim parkiecie grał dzielnie i na początku czwartej kwarty przegrywał tylko 64:67. Przez kolejne pięć minut łodzianie stracili tylko 2 punkty, a sami zdobyli 12 i wygrana stała się faktem. Najwięcej punktów zdobyli: Bartosz Wróbel 25, Norbert Kulon 21, Bartłomiej Bartoszewicz 20.
Nie miały problemów koszykarki Widzewa w meczu z UKSBasket Zgorzelec. Łodzianki od początku meczu osiągnęły dużą przewagę. Mecz był jednostronny, podopieczne trener Anny Chodery w każdym elemencie przewyższały swoje rywalki. Po meczu prezes sekcji koszykówki Widzewa Ryszard Andrzejczak powiedział m.in.: Walczymy o jak najwyższe miejsce w tabeli, bo im będziemy wyżej, tym zagramy ze słabszym przeciwnikiem, a do tego więcej meczów odbędzie się w naszej hali. Nie ukrywam, że po cichu myślę, że jest szansa na awans.