Dziennik Łódzki

  Amatorska Orkiestra Dęta im. K. Namysłowskiego w Ruścu

  Amatorska Orkiestra Dęta im. K. Namysłowskiego w Ruścu powstała w 1962 r. Przez ponad pięćdziesiąt lat istnienia orkiestry zmieniał się jej skład, kapelmistrzowie, oraz poziom gry muzyków. Aktualnie orkiestra znajduje się w czołówce orkiestr dętych w województwie łódzkim.
  Rozwój zespołu oraz kształcenia młodych talentów jest możliwy dzięki hojności wójta gminy Rusiec, p. Dariusza Woźniaka jak również pomocy licznych sponsorów.
  W orkiestrze zatrudnionych jest dwóch instruktorów, którzy w profesjonalny sposób przekazują wiedzę muzyczną wszystkim uczniom. Pan Łukasz Mizera odpowiedzialny jest za naukę gry na instrumentach dętych blaszanych, Pan Remigiusz Walter odpowiedzialny za naukę gry na instrumentach dętych drewnianych.
  Nad całością czuwa kapelmistrz Pan Zbigniew Kaczmarek, który prowadzi próby zespołowe, dyryguje orkiestrą, zajmuje się doborem repertuaru jak również prowadzi szkolenia z musztry paradnej.
  Przynależność do orkiestry to całoroczna praca, ale również przyjemności. Każdego roku na zakończenie wakacji członkowie orkiestry mają możliwość wyjazdu na wycieczkę i zwiedzania niezwykle pięknych miejsc w Polsce takich jak np. Zakopane, Kraków, Karpacz.
  Rusiecka orkiestra uczestniczy w wielu uroczystościach na terenie gminy oraz w przeglądach i konkursach na terenie powiatu oraz województwa z licznymi sukcesami.
  Orkiestra jest pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który każdego roku odbywa się w Kościele Nawiedzenia NMP w Ruścu.
  Orkiestra ma własną stronę internetową: www.orkiestra.rusiec.
  OSIĄGNIĘCIA:
  I miejsce na VIII Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych Powiatu Bełchatowskiego Dobrzelów 2007 r.
  I miejsce na III Festiwalu Strażackich Orkiestr Dętych Zelów 2007 r.
  I miejsce na IX Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych Powiatu Bełchatowskiego Rusiec 2008 r.
  I miejsce na Regionalnym Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP Bełchatów 2009 r.
  I miejsce na Festiwalu Strażackich Orkiestr Dętych Zelów 2009 r.
  Wicemistrzostwo województwa podczas Przeglądu Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Łódzkiego Uniejów 2009 r.
  I Miejsce na XI Festiwalu Orkiestr Dętych Powiatu Bełchatowskiego, Bełchatów 2011r.
  I Miejsce na VII Festiwalu Strażackich Orkiestr Dętych, Zelów 2011 r.
  I Miejsce na Festiwalu Orkiestr Dętych Powiatu Bełchatowskiego, Rusiec 2015 r.

  Amatorska Orkiestra Dęta im. K. Namysłowskiego w Ruścu

  4 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  12263 głosy

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo