Dziennik Łódzki

  asp. Dawid Ratajek

  asp. Dawid Ratajek

  II Komisariat Policji KMP w Łodzi -Rewir Dzielnicowych I Wydziału Prewencji

  Dzielnicowy służbę w organach Policji rozpoczął 1 czerwca 2005 roku .
  W latach 2005- 2008 pełnił służbę w Oddziałach Prewencji KWP w Łodzi. Od maja 2008 roku służy w Rewirze Dzielnicowych I Wydziału Prewencji II Komisariatu Policji KMP w Łodzi.

  Dzielnicowy asp. Dawid Ratajek obsługuje rejon służbowy numer 9 zlokalizowany na terenie osiedla Teofilów w Łodzi. W czasie codziennej służby wykazuje się dużym zaangażowaniem w rozwiązywanie problemów międzyludzkich. Jest uczynny, nie ogranicza się do ustawowego czasu pracy. W sposób bardzo dobry realizuje zadania jakie nakłada na niego nowa forma pełnienia służby w związku wprowadzeniem programy Dzielnicowy Bliżej Nas. Dzielnicowy z łatwością nawiązuje kontakty ze społeczeństwem, posiada bardzo dobre kontakty z pracownikami administracji zarządzającymi budynkami na tere nie jego rejonu.

  W związku z nową formą pełnienia służby przez dzielnicowego jako pierwszy w rewirze zorganizował stały punkt konsultacyjny w rejonie pełnienia służby , który mieści się w Administracji Osiedla im. Reymonta w Łodzi przy ulicy Traktorowej 23. Czynnie również uczestniczy w życiu placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie rejonu. Organizuje pogadanki dla uczniów, a w miesiącu marzec 2017 uczestniczył w komisji Turnieju „ Jestem Bezpieczny – w domu, w szkole , na ulicy” zorganizowany w Szkole Podstawowej numer 3 w Łodzi przy ulicy Harcerzy Zatorowców 6 . Turniej ten organizowany był przy udziale Urzędu Miasta Łodzi dla uczniów szkół podstawowych.

  Poza działalnością z zakresu profilaktyki społecznej, dzielnicowy asp. Dawid Ratajek w codziennej służbie osiąga bardzo dobre wyniki służbie, a jego zaangażowanie i sposób realizacji stawianych przez nim zadań jest wzorem do naśladowania dla innych funkcjonariuszy.

  Asp. Dawid Ratajek posiada uprawnienia ratownika wodnego. Jest zatrudniony w charakterze ratownika na kąpielisku miejskim FALA w Łodzi. Ponadto realizuje swoje pasje związane ze sportem. Startuje w licznych zawodach pływackich oraz biegowych. W maju 2016 roku ukończył zawody IRONMAN Lanzarote wchodzące w cykl zawodów mistrzostw świata IRONMAN. Całość zawodów składała się z pływania 3800 m ( w Pacyfiku) jazdy na rowerze 180 km oraz biegu maratońskiego 42 km 195m. Asp. Dawid Ratajek ukończył wymienione zawody z czasem 12 godzin 5 minut.

  asp. Dawid Ratajek

  15 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  1882 głosy

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo