Dziennik Łódzki

  Asp. sztab. Adam Pietruszewski

  Asp. sztab. Adam Pietruszewski jest funkcjonariuszem policji od 23 lat, dzielnicowy w Komisariacie Policji w Ozorkowie od 2004r. Jest dzielnicowym rejonu nr 1 w Ozorkowie, tzw. Stare Miasto.

  Dzielnicowy jest bardzo dobrze znany wśród mieszkańców Ozorkowa, zawsze pomocny, zaangażowany, również po godzinach pracy. Wśród policjantów cieszy się opinią świetnego fachowca i przyjaciela. W maju 2017r. zorganizował Turniej Piłki Nożnej „Tylko słabi gracze biorą dopalacze” dla dzieci ze wszystkich szkół miasta i gminy Ozorków oraz gminy Parzęczew. Turniej Piłkarski był połączony z ogromnym, otwartym i edukacyjnym piknikiem rodzinnym, podczas którego zorganizował mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pozyskał wielu sponsorów co pozwoliło na zagwarantowanie nagród rzeczowych wszystkim uczestnikom zabaw i gier. Był to drugi projekt dzielnicowego tego typu, gdyż w ubiegłych latach był współorganizatorem turnieju piłkarskiego „Bezpiecznie kibicuję – przeciwnika szanuję”.

  W grudniu 2016r. został wyróżniony przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi za zaangażowanie i osiągnięcia za całokształt pełnionej służby. Zaangażowanie ale również rozpoznanie terenowe i osobowe w/w funkcjonariusza wielokrotnie owocowało profesjonalnie przeprowadzonymi realizacjami dot. ujawniania sprzedaży alkoholu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Na przestrzeni ostatnich kilku lat 14 razy brał udział w takich realizacjach zakończonych wynikiem pozytywnym. Wielokrotnie zatrzymywał na gorącym uczynku sprawców rozbojów, włamań, kradzieży, ale również już po wydarzeniach, jego praca operacyjna wielokrotnie przyczyniała się do zatrzymań sprawców podobnych przestępstw. Jako policjant nie tylko ściga przestępców, ale przede wszystkim pomaga ludziom. Jest zawsze gdy jest potrzebny. Mogą na niego liczyć koledzy w pracy, przełożeni, a zwłaszcza potrzebujący. Ogromnie zaangażowany z profilaktykę społeczną.
  Gdy jakiś czas temu do mieszkańców dotarła wieść o możliwym odejściu dzielnicowego na emeryturę, ozorkowianie stosowali pisemne petycje i prośby do komendanta, aby funkcjonariusz pozostał w służbie.
  Interesuje się muzyką oraz sportem, zwłaszcza piłką nożną i siatkówką. Uwielbia podróżować z rodziną samochodem lub pociągami zwiedzając Polskę. Jednak najchętniej wraca nad polskie morze bałtyckie.

  Asp. sztab. Adam Pietruszewski

  3 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  17275 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo