Dziennik Łódzki

  Hanna Kamieniecka

  Właścicielką jednej z największych plantację lawendy w Polsce.

  W Bieniądzicach k/Wielunia na Lisim Polu rośnie ponad 4 tys. kwitnących na fioletowo krzewów (pół hektara), które roztaczają intensywny zapach wokół siebie. Jest ciężka praca, jest zmysłowo. To miejsce wyjątkowe tworzące niespotykaną jakość w województwie łódzkim.
  Występowałam na antenie Radia Ziemi Wieluńskiej oraz Polskiego Radia Czwórka (jako ekspert od lawendy). Moją lawendową historię można było przeczytać na łamach Wysokich Obcasów. Portal Witryna Wiejska docenił nietypową działalność w Bieniądzicach i przeprowadził ze mną wywiad w ramach cyklu o przedsiębiorczości.

  Od dwóch lat intensywnie promuję lawendę w Polsce - staram się przybliżyć ludziom właściwości tej rośliny, pokazać jej różnorodne zastosowanie, zachęcić do zakupu lawendowych produktów. Robię to na co dzień poprzez kanały social media czy organizowane warsztaty oraz spacery dla najmłodszych po plantacji, ale także chętnie, jako historyk sztuki, opowiadam o fenomenie lawendy np. podczas trwania I Festiwalu Lawendy w Uniejowie organizowanym przez Medical SPA Hotel Lawendowe Termy.

  Hanna Kamieniecka

  7 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  9030 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo