Dziennik Łódzki

  Klasa 2E, Gim. nr 26 Łódź

  O klasie:

  Klasa 2e Publicznego Gimnazjum nr 26 im. Mikołaja Reja w Łodzi z pewnością jest klasą zasługującą na miano klasy najbardziej kreatywnej. Nie może być inaczej, gdyż jesteśmy klasą o profilu rozwijającym kreatywność. Nasze hasło przewodnie to „Z3 – Zapragnij, Zaplanuj, Zrealizuj!”. 2e podzielona jest na kilka podzespołów, które są odpowiedzialne za konkretne działania na rzecz klasy: zespół odpowiedzialny za marketing klasowy i szkolny, zespół zajmujący się akcjami charytatywnymi, zespół IT oraz zespół organizacyjno-porządkowy. Jesteśmy jedynymi gimnazjalistami w Polsce, którzy dostali się prestiżowego klubu naukowego TED Ed-Club z siedzibą w Nowym Jorku (w ubiegłym roku i w obecnym!). Cały rok pracowaliśmy nad naszymi prezentacjami naukowymi i ideami wartymi upowszechniania.

  W naszej klasie uczymy się czym są tzw. „kompetencje miękkie”, dlatego też rozwijamy sztukę wystąpień publicznych. Nasza ciężka i kreatywna praca bardzo się opłaciła, ponieważ w czerwcu wystąpiliśmy na zorganizowanej specjalnie dla nas konferencji naukowej TED Ed-Club, która odbyła się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Na konferencji mówiliśmy o tym czy kreatywności da się nauczyć, czy pomaganie innym ma sens, jak wytrzymać z migreną, jak rozróżniać toksyczne rośliny. Opowiedzieliśmy czym jest idea slow food, jak chronić lisy przeznaczane na futra, jak ratować psy hodowane do walk oraz przedstawiliśmy nieznaną historię zapałek.

  Jako kreatywna klasa szukamy również okazji do pomagania tym, którzy najbardziej tego potrzebują, w związku z tym razem z naszą wychowawczynią postanowiliśmy wykorzystać jej… ślub do wsparcia Fundacji Dom w Łodzi. Zaproszeni goście zamiast kwiatów przynieśli na uroczystość najbardziej potrzebne dzieciom rzeczy, a my pakowaliśmy wszystko do samochodu fundacji. Podarunków było tak dużo, że ledwie udało nam się zamknąć samochód! Oprócz tego, w tym roku zaczęliśmy tworzyć naszą wspólną interaktywną książkę. Współpracujemy również ze studentami Filologii Hiszpańskiej UŁ i bierzemy udział w Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki oraz w Nocy Filologów.
  Podsumowując: klasa 2e zdecydowanie jest kreatywną klasą! Pozdrawiamy!

  Klasa 2E, Gim. nr 26 Łódź

  35 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  1270 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo