Dziennik Łódzki

  Klasa 3A, Gimnazjum nr 21 w Łodzi

  Klasa IIIa z Publicznego Gimnazjum nr 21 w Łodzi i kreatywność to jedno i to samo!

  „Żeby mieć naprawdę dobry pomysł trzeba mieć wiele pomysłów” – słowa Thomasa Edisona to nasze motto.
  Nie sposób wypisać wszystkich naszych idei i osiągnięć, jednak postaramy się udowodnić naszą kreatywność ;)

  Nasza klasa zapisuje się w działaniach na płaszczyźnie szkolnej i inicjatywach międzynarodowych. Koordynujemy corocznie szkolny kiermasz zdrowej żywności oraz andrzejkowy. Sami tworzymy dekoracje na bal gimnazjalny, gazetka klasowa jest systematycznie uzupełniana ciekawostkami. Nasze dziewczyny wykazują się pomysłowością na Dzień Chłopaka, panowie oprócz zabawnego quizu otrzymali w tym dniu bambusy ze swoimi podobiznami. Chętnie angażujemy się w tworzenie przedstawień naszego pomysłu; przedstawienia wystawiamy przed całą szkołą, bądź jedynie przed sobą. Na godzinach wychowawczych podejmujemy się różnych działań, oglądamy filmy, sprzątamy klasę, robimy burzę mózgów i wiele innych. Tworzymy również prezentacje multimedialne o ważnych lub ciekawych wydarzeniach, które prezentujemy całej szkole. Jesteśmy klasą dwujęzyczną, co da się zauważyć, gdyż rozmawiamy po polsku, angielsku i niemiecku.

  Inicjatywy pozaszkolne, wojewódzkie i ogólnopolskie - kilkunastu uczniów naszej klasy jest wolontariuszami PCK. Jest wśród nas również wiele uzdolnionych dziewcząt, które reprezentują nas w konkursie projektanckim „Fashion debiut”. Mamy w swoim gronie też harcerzy, poetów, ratowników WOPR-u oraz uczniów szkół muzycznych. Nie zapominajmy także o sportowcach w naszej klasie! Lekkoatleci, pływacy, koszykarze oraz siatkarki także składają się na nasze grono. Dwukrotnie trafiliśmy na podium podczas rajdów historycznych organizowanych przez IPN. Organizujemy wyjścia klasowe do np.: łódzkich teatrów, kina, Studia „Buffo” w Warszawie, łódzkiego obserwatorium czy wycieczki do Karpacza czy Jastrzębiej Góry.

  Oraz nasza działalność poza granicami kraju! Zwiedziliśmy w naszym klasowym gronie m.in. Berlin, Pragę, Poczdam. Braliśmy udział w organizacji wszystkich wycieczek zagranicznych. Dodatkowo kilkoro z nas reprezentowało Polskę na Międzynarodowej Konferencji Youcee w Arnhem w Holandii, która poruszała ważne tematy związane zarówno z Europą jak i z ziemskim globem.

  Klasa 3A, Gimnazjum nr 21 w Łodzi

  10 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  6720 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo