Dziennik Łódzki

  Klasa 3B, Gimnazjum nr 16 w Łodzi

  Co byście zrobili, gdybyście wracali z wycieczki klasowej, a po trzech przesiadkach i w sumie siedmiu godzinach jazdy zatrzymalibyście się na środku pola, z dala od cywilizacji, bez nadziei na szybkie dotarcie do domu? My, klasa 3B z Gimnazjum nr 16 w Łodzi, nie załamaliśmy rąk, nie popadliśmy w czarną rozpacz, lecz postanowiliśmy działać: zaczęliśmy śpiewać i tańczyć, w co włączyli się inni pasażerowie, zamówiliśmy pizzę, którą nam dostarczono w momencie odjazdu pociągu, bo jednak usterkę udało się usunąć.

  To nie jedyna taka sytuacja. Zaproszono nas kiedyś jako reprezentację szkoły na Międzynarodową Wystawę Klimatyczną. Okazało się, że miała ona miejsce między regałami w jednym z supermarketów i składała się z zaledwie kilku banerów. Zostaliśmy przywitani przez kierownika działu, w związku z tym postanowiliśmy się zaangażować. Uroczyście przecięliśmy czerwoną wstęgę, a następnie zachęcaliśmy napotkanych klientów do zwiedzenia tej fantastycznej wystawy.

  Nasza klasa jest jak patchwork: mamy dwie pary bliźniąt, przewodniczącego samorządu szkolnego, naczelnego redaktora szkolnej gazetki, laureatów konkursów na szczeblach wojewódzkich i rejonowych. Wśród nas są tańczący, śpiewający i instrumentaliści, zakręceni na punkcie sportu, a także recytatorki poezji religijnej. W jednej ławce zasiadają wielbiciel tańca rosyjskiego i stały bywalec siłowni, w innej - harcerka i karateka.

  Wygrywamy nagrody w plebiscytach, konkursach na „Klasę z klasą”’ i projektach takich jak Eurolekcje. Swobodnie rozmawiamy po angielsku. Ostatnio dyskutowaliśmy o wyborach prezydenckich w USA. Potrafimy kręcić filmy i nie mamy tremy przed kamerami TVN-u, nagrywającego wywiady o naszym niesamowitym panu dyrektorze. Tworzymy scenariusze przedstawień, a potem sami w nich występujemy. Nie mamy sobie równych w konkurencji „taniec do upadłego” na szkolnych dyskotekach. Na wycieczkach, po nieprzespanych nocach budzimy się przy dźwiękach „Radości o poranku”. Dzięki nam modne stało się przekonanie, że bycie fajnym to bycie aktywnym i twórczym.

  Kreatywność to zdolność do tworzenia czegoś nowego, oryginalnego. Tacy jesteśmy! Chcemy zmieniać innych na lepsze. Kreatywność to przyszłość. Brawo my!

  Klasa 3B, Gimnazjum nr 16 w Łodzi

  7 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  7670 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo