Dziennik Łódzki

  Klasa 3BG, Publiczne Gimnazjum Politechniki Łódzkiej

  Czerwiec, rok szkolny 2013/2014. W jednej z klas budynku Wydziału Architektury Politechniki Łódzkiej zbiera się grupa 26 osób, która później ma stać się klasą BG elitarnego gimnazjum. Na pierwszym spotkaniu wszyscy wydają się być cisi i spokojni... Cóż, pozory mylą.
  Pierwszą okazją na pokazanie naszej kreatywności było Halloween. Wtedy okazało się, że mamy w klasie wspaniałych choreografów i tancerzy oraz, że większość dziewczyn nadawałaby się na zawodowe charakteryzatorki.
  Od tamtej pory wygrywamy każdą szkolną rywalizację. Zawdzięczamy to głównie jednej z naszych koleżanek, która interesuje się aktorstwem i reżyserią. Oprócz niej w klasie mamy jeszcze chłopaka, który także wiąże swoje życie ze sceną i jest w tym po prostu genialny.
  Mamy u siebie absolwentów szkoły muzycznej i kilku amatorów fortepianu. Dwie nasze koleżanki grają na gitarze, a kilka dziewcząt śpiewa. Mamy też w swoim gronie wiele talentów literackich. To właśnie nasza klasa opiekuje się szkolną gazetką i co miesiąc zapełnia ją oryginalnymi tekstami. Bierzemy udział w wymianie z Ukrainą, a w naszych rozmowach można doszukać się aż pięciu języków obcych.
  Plastyka? To właśnie z naszej klasy pochodzi ilustrator szkolnego czasopisma oraz autorzy wielu szkolnych dekoracji. Poza tym, jak na Politechnikę przystało, mamy u siebie wiele talentów technicznych. W ramach projektów gimnazjalnych jedna grupa przygotowała model elektrowni fotowoltaicznej, inna przedstawiała własnoręcznie wykonaną rurę Kundta.
  Nic dziwnego, że prezentacje były na wyjątkowo wysokim poziomie, przecież od 3 lat jesteśmy niezmiennie najlepszą klasą w szkole! Pokazuje to chociażby najwyższa średnia i czynny udział w wielu konkursach czy akcjach charytatywnych.
  Należy jeszcze wspomnieć o sporcie. Mamy w swoim gronie amazonki, pływaków i lekkoatletów. Jeden z biegaczy jest przewodniczącym szkoły już drugą kadencję. Nasza klasa jest bardzo zgrana, a jednocześnie składa się z samych indywidualistów. Integrację opanowaliśmy do perfekcji, dzięki pozaszkolnym spotkaniom sylwestrowym, naleśnikowym oraz tych nad basenem czy w kręgielni.

  Link do jednego z naszych amatorskich występów:
  https://www.youtube.com/watch?v=838yBeQBWNQ

  Klasa 3BG, Publiczne Gimnazjum Politechniki Łódzkiej

  18 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  3545 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo