Dziennik Łódzki

  Klasa 3C, Gimnazjum oo. Bernardynów w Łodzi

  Bonjour à tous, Salut,

  Tutaj klasa 3c Gimnazjum oo. Bernardynów w Łodzi.
  Opowiedzieć o naszej kreatywności w 300 słowach- to zadanie warte Oskara, a wycieczki do Brukseli, to na 100% ;). Spróbujmy!
  Zacznijmy od tego, że jesteśmy klasą z rozszerzoną nauką języka francuskiego. W związku z tym w czerwcu przystąpiliśmy do międzynarodowego egzaminu DELF, poziom A1, który zdaliśmy na ponad 80%. W tym roku mamy zamiar przystąpić do poziomu A2 i uzyskać jeszcze lepszy wynik. Poza tym jesteśmy zafascynowani kulturą i cywilizacją Francji, co znalazło odbicie w kilku prezentowanych przez nas zdjęciach.
  Kolejnym przejawem naszej kreatywności jest wystawa jaką stworzyliśmy na przełomie maja i czerwca w Muzeum Sztuki w Łodzi wraz z włoskim artystą Aldo Giannottim. W tym roku w październiku rozpoczniemy współpracę z Muzeum miasta Łodzi z siedzibą w pałacu Izraela Poznańskiego. Celem projektu jest stworzenie wielojęzycznego przewodnika dla dzieci i młodzieży po tym niezwykłym, architektonicznym zabytku. Już wkrótce zaprosimy w magiczną podróż po zaczarowanym świecie pana Poznańskiego.
  Uwielbiamy tworzyć i występować w przedstawieniach! Dlatego w ubiegłym roku pod opieką nauczycielki od języka polskiego przygotowaliśmy scenariusz i wystawiliśmy sztukę w oparciu o dramat „Dziady cz. II” Adama Mickiewicza. Obecnie w przygotowaniu są przedstawienia „Balladyna” Juliusza Słowackiego oraz „Historia św. Franciszka”.
  Kilkoro uczniów z naszej klasy bierze udział w działaniach Szkolnego Koła Rekonstrukcji Historycznej. Wcielają się oni w historyczne postaci i odtwarzają wydarzenia z okresu II wojny światowej.
  W naszej klasie mamy też ogromny talent wokalny, godny Paryskiego Wróbelka – Ėdith Piaf. Żadna impreza w szkole nie może się odbyć bez udziału naszej koleżanki. Ma na swoim koncie również wiele sukcesów w konkursach wokalnych – m.in. I miejsce na festiwalu piosenki francuskiej „ Plein chant”.
  Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać naszą kreatywną stronę. Ciekawych akcji i projektów z naszym udziałem jest i będzie jeszcze więcej. Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania!

  Klasa 3C, Gimnazjum oo. Bernardynów w Łodzi

  21 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  3115 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo