Dziennik Łódzki

  Klasa 4, Liceum Plastyczne w Zduńskiej Woli

  Jesteśmy uczniami Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli. Tym, co połączyło nas niemal cztery lata temu, są miłość do sztuki i pasja tworzenia.
  Na naszą codzienność prócz przedmiotów ogólnokształcących składają się zajęcia m.in. z malarstwa, rysunku, rzeźby, fotografii i filmu, projektowania.
  Umiejętności zdobyte w szkole wykorzystujemy również poza nią, działania twórcze wypełniają nasze popołudnia, weekendy i wakacje. Bierzemy udział w różnych konkursach, plenerach i przeglądach plastycznych, robimy dekoracje do wydarzeń w regionie, a w Dzień Dziecka malujemy roześmiane twarze przedszkolaków. Lubimy tego rodzaje akcje, świat nas każdego dnia zachwyca i inspiruje, a my chcemy z niego czerpać to, co najlepsze i go zmieniać. Dwa lata temu gościliśmy grupę młodych Izraelczyków, pokazywaliśmy im, to co w naszym regionie najciekawsze, a jednocześnie staraliśmy się przełamać bolesne podziały i krzywdzące stereotypy. Przeżyliśmy wiele wzruszających, ale i radosnych chwil i wierzymy, że tego dnia świat stał się odrobinę lepszy.
  Za nasz największy wspólny sukces, a zarazem wspaniałą przygodę uważamy dwa plenery malarskie, które odbyły się w tym roku - zimowy w Dłużewie i letni w Kazimierzu Dolnym. Spędzony tam czas okazał się niezwykle inspirujący, naszą ambicją stało się ukazanie otaczającej nas rzeczywistości w sposób niebanalny i oddający naszą wrażliwość. Efekty plenerów zaprezentowaliśmy podczas dwóch wystaw.
  Wiele nas łączy, przede wszystkim kreatywność, chęć ucieczki przed szarością, tym co zwykłe i banalne. Jednocześnie każdy z nas szuka swych własnych dróg i realizuje inne pasje: Mateusz jest mistrzem jazdy na deskorolce, Kinga to najlepsza siatkarka w województwie, Ola może od trzech lat poszczycić się najlepszą średnią w szkole, prócz tego to wzorowa harcerka, Bartek robi fantastyczne tatuaże, Paulina i Marzena grają na gitarach, a Weronika najbardziej na świecie kocha aktorstwo. Moglibyśmy długo opowiadać o tym, co kochamy robić i o tym, dokąd dążymy i jak jesteśmy różni, a jednak bardzo podobni.

  Zobacz film:
  https://www.youtube.com/watch?v=VVUX1Pk7U3o&feature=youtu.be

  Klasa 4, Liceum Plastyczne w Zduńskiej Woli

  37 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  960 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo