Dziennik Łódzki

  Klasa III b, Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

  Szanowni Państwo,
  Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi to szkoła , która pozwala rozwijać naszym uczniom ich pasje oraz zainteresowania. Dzięki takim profilom klas jak: strażacka, policyjna, bezpieczeństwa wewnętrznego, wojskowa oraz najmłodsze „dziecko” - bezpieczeństwo i obsługa pasażera w ruchu lotniczym, młodzież poza realizacją podstawy programowej może zapoznać się z tajnikami pracy służb mundurowych.
  Szkoła nie kształci zawodowo przyszłych policjantów, strażaków czy wojskowych, ale daje młodzieży w jednym z najtrudniejszych okresów dojrzewania możliwość dokonania wyboru. Zaszczepia pomysł na życie i przyszłość, kształci w duchu patriotycznym, wskazuje drogę, którą młody człowiek może z podniesionym czołem wejść w dorosłość.
  Głównym zamysłem plebiscytu jest wskazanie najbardziej kreatywnej klasy w województwie łódzkim. Jako dyrektor szkoły z pełną świadomością przedstawiam klasę 3B. Ideą MLO jest współpraca. Mimo iż uczniowie realizują edukacje specjalistyczne na różnych profilach, to zdają sobie sprawę, że za ich sukcesem kryje się pozytywistyczna praca organiczna. Mają świadomość, że nad bezpieczeństwem społeczeństwa czuwa nie jeden, a wszystkie organy służb mundurowych. Dlatego dyscyplina, praca zespołowa, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz empatia to wartości wyróżniające naszą młodzież spośród innych uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
  Uczniowie są naszymi partnerami, a ich potrzeby ukierunkowują nasz sposób działania. Staramy się reagować na ich potrzeby, zainteresowania poprzez realizację konkretnych projektów, takich jak: skok na paralotni, wyjścia do jednostek służb mundurowych, udział w akcjach społecznych - WOŚP-ie, Krwiodawstwie, Paraolimpiadzie Szkół Specjalnych, corocznej kweście na cmentarzu oraz w Dniu Seniora.
  Jako szkoła mundurowa staramy się kształcić naszą młodzież w duchu patriotycznym nie tylko na lekcjach historii czy podczas akademii szkolnych, ale także angażując ją w różnego rodzaju uroczystości patriotyczne. Niezwykłe jest to, że nie musimy naszych uczniów szczególnie do tego zachęcać, zwłaszcza, że wielokrotnie odbywa się to w wolnym dla nich czasie. Duma nas rozpiera, widząc, jak młodzi ludzie chętnie poznają historię Polski i przeszłość własnych przodków nie z podręczników i wykładów nauczycieli, lecz przez aktywne uczestnictwo w rajdach i konkursach historycznych. W związku z zaangażowaniem naszych uczniów w Projekty Edukacji Patriotycznej z okazji 77 rocznicy powstania Armii Łódź zostaliśmy wyróżnieni podczas uroczystości zorganizowanej w Muzeum Miasta Łodzi w Pałacu Poznańskiego repliką szabli.
  Potwierdzeniem kreatywności młodzieży MLO jest film z naszymi uczniami w roli głównej. Po drugiej stronie kamery stanął „strażak” mundurówki, który nakręcił jeden dzień z życia szkoły. Montaż, podkład muzyczny, reżyseria i scenariusz to dzieło od początku do końca naszych wychowanków (w mailu załączamy link do filmu, zdjęcia oraz skan załącznika nr 1 do regulaminu plebiscytu).
  https://www.youtube.com/watch?v=dzMgIKc8eqo

  Klasa III b, Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

  23 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  2565 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo