Dziennik Łódzki

  Klasa III LMA – mundurowo – policyjna, ZSP nr 1 w Radomsku

  Wrzesień 2014 r. ruszyliśmy z działaniami. Klasa liczyła 32 fantastyczne osoby, bezpośrednie i wesołe. Na propozycję udziału w organizacjach szkolnych (szkolne koło PCK, samorząd szkolny) zgłosiło się mnóstwo chętnych.
  I „Na nogach po zdrowie” i „Waling for English”- Idę w stronę angielskiego”.
  Pierwszy pomysł , który zaproponował samorząd szkolny to „kijki”. Zainicjowaliśmy w Radomsku nordic walking i wykluczyliśmy przekonanie, że z kijkami muszą chodzić tylko starsze osoby. Zrealizowaliśmy dwa projekty „Na nogach po zdrowie” i „Waling for English”- Idę w stronę angielskiego”. Uczestniczyliśmy w charytatywnych marszach min. Piknik Zdrowia i Rekreacji w Radomsku Propagowaliśmy zdrowy styl życia z profesjonalnym instruktażem zaproszonego gościa Pana Tadeusza Kiełbika. Spędzanie wolnego czasu w aktywny sposób połączony z nauką języka angielskiego to główne przesłanie powyższych inicjatyw. Zakupione przez dyrekcję kijki , w ramach realizowanych projektów, są nieodłącznym elementem zajęć z wychowania fizycznego.
  II Klub Młodego Samorządowca
  W klasie III LMA znalazły się osoby, które żywo interesują się sprawami społecznymi, samorządowymi, a także działalnością w obszarze polityki nie tylko lokalnej. Pomysł na utworzenie odrębnej organizacji zrodził się podczas wyjścia do Starostwa Powiatowego w Radomsku. Klub wychodził z szeregiem pomysłów. Młodzież zaproponowała szkolny budżet obywatelski w ramach którego odbyło się głosowanie na wybrane projekty . Zwyciężył projekt zakupu ławek na korytarze. Dyrekcja przychyliła się do pomysłu, już dziś planujemy II edycję budżetu. Klub organizował min. spotkania z radnymi miejskimi, spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy, prelekcje min. dotyczące ordynacji wyborczych, a także szereg działań zachęcających do interesowania się sprawami społecznymi i samorządowymi. Współpracowaliśmy z Klubem „Młodzież dla Europy” propagując min. udział w wyborach prezydenckich i samorządowych. Wygraliśmy konkurs na najlepsze hasło i plakat zachęcające młodzież do udziału w wyborach(„Wybierz sam, bo inni wybiorą za ciebie”).
  Cel działalności klubu to rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania się tym co dzieje się w społeczeństwie i zachęcanie do aktywności społecznej, działań na rzecz „Mojej Małej Ojczyzny”.
  III Projekt „Mundurowe Przedszkolaki”
  Praca w służbach mundurowych to cel wielu uczniów klasy mundurowej. A praca w służbach to nie tylko akcje , ale również działalność profilaktyczna. Powyższy projekt polegał na zajęciach jakie młodzież prowadziła w przedszkolu. Cel zajęć to szeroko rozumiana tematyka z zakresu bezpieczeństwa dotycząca min. sygnalizacji świetlnej, zachowania się na ulicy, obcy w naszym otoczeniu, znaki drogowe, jestem widoczny na jezdni. Projekt realizowany jest w kolejnym radomszczańskim przedszkolu.
  IV Promujemy honorowe krwiodawstwo
  Znaczna część klasy III LMA należy do Szkolnego Koła PCK. Pomysłem uczniów było zorganizowanie szeregu działań , których celem było promowanie oddawania krwi. Przygotowaliśmy min. akcję „Pomaluj plakat”, uczestniczyliśmy w majowych obchodach PCK i nagraliśmy filmik propagujący honorowe krwiodawstwo, który został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie w Pabianicach. Jesteśmy jedną ze szkół która oddaje najwięcej krwi ( II miejsce w Powiecie Radomszczańskim) i uzyskujemy I miejsca w kategorii najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa (w latach 2014,2015,2016) w tej kategorii uzyskaliśmy również I miejsce na szczeblu Województwa Łódzkiego. Nasze koło zostało po raz kolejny wyróżnione jako jedno z najbardziej aktywnych. Opiekun koła wyróżniony w roku szkolnym 2015/16 legitymacja zasłużonego opiekuna Polskiego Czerwonego Krzyża.
  VI Projekt RAKOOBRONA
  Realizacja powyższego projektu zaproponowanego przez fundację ROSA to duży wkład samorządu szkolnego i klasy III LMA. Cel projektu to uświadamianie uczniów z zakresu profilaktyki raka i wczesnych badań, dzięki którym wczesne wykrycie raka może całkowicie wyleczyć nowotwór. Projektem zostało objętych blisko 500 uczniów. Inicjatywa na stałe zaistniała w kalendarzu działań ZSP nr 1 w Radomsku.


  VII „Małe działania zmieniają świat…”

  Samorząd Szkolny, Szkolne koło PCK , Klub Młodego Samorządowca to organizacje szkolne prowadzone głównie przez kreatywnych uczniów klasy III LMA i wychowawcę. Wewnętrzna potrzeba działań młodzieży dla drugiego człowieka przejawia się w szeregu zainicjowanych akcji charytatywnych . Najważniejsze inicjatywy: „Podziel się posiłkiem”, „Wkręcamy się w dobro”, „Zbiórka zabawek dla podopiecznych Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej, „Z pełnym plecakiem”, „Wyprawka dla Żaka”, „WOŚ”, „Góra Grosza”, „Gorączka złota”, współpraca z fundacjami „Pomóż i TY”, „Mam Marzenie” Zbiórka plastikowych nakrętek dla chorych dzieci.
  Klasa III LMA rok 2014/2017 – stan klasy 30 osób
  Wychowawca Renata Koniarska

  Klasa III LMA – mundurowo – policyjna, ZSP nr 1 w Radomsku

  45 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  420 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo