Dziennik Łódzki

  Klasa IIIB, LO im. B. Prusa w Skierniewicach

  KONKURS „KREATYWNA KLASA”
  LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. B. PRUSA
  W SKIERNIEWICACH
  KLASA 3 B


  Jesteśmy uczniami klasy trzeciej L.O im. Bolesława Prusa w Skierniewicach o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym.
  Dlaczego uważamy się za kreatywnych? Przede wszystkim sądzimy, że klasa kreatywna, to ludzie pełni pasji. Stanowimy najlepszy przykład na to, że umysły ścisłe swobodnie można łączyć z przeróżnymi zamiłowaniami. Jesteśmy ludźmi renesansu, w świecie jak najbardziej współczesnym. Aktywnie uczestniczymy w kole teatralnym – wiosną wystawiliśmy „Świętoszka”, tworzymy autorski kabaret – „Dzik”. Realizujemy projekty społeczne, pracujemy w wolontariacie, Młodzieżowej Radzie Miasta. Uczniowie naszego mat-fizu chętnie rozwijają się muzycznie grając na wszelakich instrumentach -od pianina po gitary elektryczne, są wśród nas członkowie zespołów „Epidemic”, „Scopolamine”. Znaczna część rozwija się sportowo: biegamy, pływamy, tańczymy. Popularnym hobby, szczególnie męskiej części naszej klasy, jest pożarnictwo – kilku kolegów to strażacy z prawdziwego zdarzenia. Nie brakuje wśród nas i takich, którzy rozszerzają swe umiejętności w zakresie fizyki oraz informatyki. Osiągamy małe sukcesy tworząc gry komputerowe, animacje na wysokim poziomie.
  Jako kreatywna klasa chętnie realizujemy różne przedsięwzięcia. Ulepszamy zdolności
  w dziedzinie filmowej, tworząc produkcje o naszej klasie. (https://www.youtube.com/watch?v=ueKk_P1lOJc) Owocnym efektem naszej pracy okazał się film z anglojęzycznego projektu świadczący o naszych lingwistycznych chęciach rozwoju. (https://www.youtube.com/watch?v=Ve6SfcpgG1o). W ramach projektów na etykę oraz podstawy przedsiębiorczości ukazały się także następujące „superprodukcje”: https://www.youtube.com/watch?v=ly7p495gG1M
  oraz https://www.youtube.com/watch?v=zBHT1nvVS1U.
  Istotnym aspektem odróżniającym nas od innych klas jest fakt, że mimo młodego wieku, myślimy o przyszłości. Braliśmy udział w Dniu Przedsiębiorczości, korzystając z praktyk
  w wybranych przez nas zawodach. Ostatnio odwiedziliśmy Politechnikę Wrocławską. Mamy wysokie ambicje. Z pewnością w przyszłości wielu z nas zostanie laureatami Nagrody Nobla czy zdobywcami Oscara!
  Co jeszcze czyni nas wyjątkową klasą? Przede wszystkim to, że pomimo indywidualnie wybranych dróg rozwoju, mat-fiz tworzy wspaniałą jedność! Nikt nie zostaje odrzucony, troszczymy się o siebie wzajemnie i pamiętamy o integracji.
  Nie zapominajmy o najważniejszym - naszym wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest miłość do matematyki – królowej nauk!

  Klasa IIIB, LO im. B. Prusa w Skierniewicach

  47 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  365 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo