Dziennik Łódzki

  Małgorzata Majer

  Małgorzata Majer - Prezes zarządu Szpitala Specjalistycznego Brzeziny

  Jest z wykształcenia farmaceutką, ale wybrała inną drogę zawodowej kariery – od lat jest szefem placówek służby zdrowia. Nowe kwalifikacje zdobywała kończąc Studium Podyplomowe Organizacji, Zarządzania i Ekonomiki w Opiece Zdrowotnej oraz Studia Podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej – kierunek: „Zarządzanie podmiotami leczniczymi przekształconymi w spółki prawa handlowego”.

  Obecnie jest cenionym menedżerem, mającym wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu placówkami służby zdrowia. Precyzyjnie planuje, konsekwentnie i z powodzeniem realizuje program rozwoju szpitala, którym kieruje. Potrafi skutecznie zadbać o finansowanie inwestycji z zewnętrznych źródeł, m.in. ze środków UE. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. Biegańskiego w Łodzi, którym zarządzała przez kilka lat, pozyskał pod jej kierownictwem blisko 70 mln złotych, gruntownie go wyremontowano i wyposażono w nowoczesny sprzęt, utworzono nowy oddział kardiochirurgiczny. Placówka w ciągu kilku lat awansowała w rankingach o kilkadziesiąt miejsc – była na 9 miejscu w Polsce i pierwszym w województwie łódzkim w „Rankingu Szpitali 2015”. W ubiegłym roku podjęła nowe wyzwanie – została prezesem Szpitala Specjalistycznego Brzeziny. Tu też skupia się na rozwoju placówki – od kilku lat coraz bardziej znanego ośrodka, w którym leczy się choroby nowotworowe jelita grubego, wykonuje nowatorskie operacje ortopedyczne.

  Podkreśla, że jej osiągnięcia nie byłyby tak duże, gdyby nie praca zespołowa i współdziałanie wielu osób, pracujących w kierowanej przez nią placówce. Zaangażowana w działalność społeczną, od 1998 roku członek Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej, od 2008 r. Prezes Oddziału Centralnego STOMOZ, do 2016 również jako Prezes Zarządu Głównego STOMOZ.

  Małgorzata Majer

  19 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  1425 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo