Dziennik Łódzki

  Mł. asp. Łukasz Wróbel

  Mł. asp. Łukasz Wróbel – 13 lat służby
  Komisariat Policji w Wolborzu, KMP Piotrków Trybunalski, pow. piotrkowski.

  Hobby: Rysowanie i szkicowanie, fotografia i historia.

  Mł. asp. Łukasz Wróbel jest funkcjonariuszem z Komisariatu Policji w Wolborzu, rejon służbowy gm. Czarnocin. Dzielnicowy z wieloletnim doświadczeniem, znający świetnie teren oraz ludzi mieszkających na jego dzielnicy. Dzięki posiadanej wiedzy terenowej i dobrym kontaktom z mieszkańcami wielokrotnie pozyskiwał informacje, które przyczyniały się do ustalenia sprawców przestępstw popełnianych na terenie podległym o KP Wolbórz.
  Tego roku dokonał zatrzymania mężczyzn posiadających środki odurzające, tym samym zapobiegł realnemu zagrożeniu w ruchu drogowym, ujawniając i zatrzymując kierującego samochodem pod działaniem środków odurzających.
  Dzięki skoordynowaniu wspólnych działań z dzielnicowymi w ciągu kilku godzin dokonał zatrzymania sprawcy rozboju. Napastnik dopuścił się kradzieży złotej biżuterii i telefonu, pokrzywdzoną była 81 letnia kobieta.
  Dzięki wiedzy terenowej zapobiegł zaginięciu młodej kobiety w okresie zimowym i dzięki ścisłej współpracy z pracownikami Socjalnymi z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnocinie kobietę umieszczono w placówce noclegowej i udzielono wsparcia.
  Mł. Asp. Łukasz Wróbel jest zdania : ,, Wolę przeciwdziałać niż leczyć'' dlatego też od kilku lat współpracuje z sierż. sztab. Michałem Biernacki dzielnicowym z gm. Wolbórz podejmując działania profilaktyczne w przedszkolach i szkołach.
  Dzielnicowy podejmuje działania innowacyjne i nowatorskie poprzez współdziałanie ze stowarzyszeniami tj. Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu, Grupa Historyczno - Edukacyjna ,, Szare Szeregi'' z Warszawy, Stowarzyszenie Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala i innymi służbami mundurowymi.
  Podczas prelekcji podejmuję tematykę prewencyjną, wplatając historię Policji Państwowej. Stara się przekazać młodzieży aby pamiętali o funkcjonariuszach ,, Granatowej Policji'' z lat 1918 – 1939 roku, którzy podarowali ojczyźnie to co jest najcenniejsze swoje życie.
  W dniu 13 maja 2017 roku w Pożarniczym Centrum Historyczno-Edukacyjnym Ziemi Łódzkiej w Wolborzu współorganizował ,, Nocy Muzeów'' pod hasłem ,, Policja wczoraj i dziś – kręci nas bezpieczeństwo''. Podczas którego wraz z Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu przedstawili prelekcję o historii Policji od dnia jej powołania po dziś dzień.
  Dzielnicowy jak sam mówi największym sukcesem w jego karierze zawodowej było zorganizowanie całkiem niedawno tj. 3 czerwca 2017 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Wolborzu festynu rodzinnego pod nazwą ,, Mundurowi Dzieciom'' . Przy zaangażowaniu rzeszy ludzi – wolontariuszy udało się przygotować między innymi :
  - akcja honorowego krwiodawstwa- zbiórka pieniędzy dla 10 letniego Patryka walczącego z nowotworem
  - pokazy ratownictwa drogowego
  - rekonstrukcja wypadku
  - prezentacja sprzętu PSP i OSP
  - prezentacja wyposażenia Policja wczoraj i dziś
  - pokaz Ratownictwa Medycznego
  - Grupa Wysokościowa Straży Pożarnej
  - Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu
  - oraz wiele wiele innych atrakcji dla dzieci.
  Zorganizowana impreza wspólnie z dyrekcją Szkoły odniosła ogromny sukces. Dzielnicowy mł. Asp. Łukasz Wróbel dodał na koniec wywiadu:
  ,, W imieniu własnym oraz kolegi sierż. sztab. Michała Biernackiego chciałbym serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy bezinteresownie poświęcili drogocenny czas i podjęli działania aby zorganizować festyn. Bo tak naprawdę jestem zwykłym Policjantem, który jest otoczony rzeszą świetnych ludzi. Dzięki wspólnej pracy udaje się nam realizować tak szczytne cele, gdyż tego wspaniałego dnia 3 czerwca 2017 roku dyrekcja szkoły z Dyrektorem na czele mgr. Grzegorz Adamczykiem podjęła decyzję o zbiórce pieniędzy na rzecz Patryka lat 10, który walczy dzielnie z nowotworem. Mając tą możliwość jeszcze raz bardzo dziękuję mł. asp. Łukasz Wróbel.''

  Mł. asp. Łukasz Wróbel

  1 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  20824 głosy

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo