Dziennik Łódzki

  NZOZ Kolorowy Ośrodek Fundacji Kolorowy Świat, Łódź

  NZOZ ,,Kolorowy Ośrodek” z dziennym oddziałem rehabilitacji stanowi część Ogólnopolskiego Kolorowego Centrum prowadzonego przez łódzką Fundację Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”. Jest wyjątkowym miejscem na mapie Łodzi, które powstało z myślą o wspomaganiu rozwoju wcześniaków, noworodków oraz dzieci do ukończenia 18 roku życia.

  Działający od kilku lat NZOZ „Kolorowy Ośrodek” jest unikalnym połączeniem pasji do pracy z dziećmi, profesjonalnej kadry terapeutycznej oraz nowoczesnego zaplecza sprzętowego. To pełne miłości i troskliwej opieki miejsce przychylne jest każdemu dziecku i jego rodzinie pozwalając zapomnieć najmłodszym pacjentom, iż rehabilitacja jest ciężką pracą i zamienić ją w kreatywną zabawę.

  Aby skorzystać z szerokiej oferty usług świadczonych przez NZOZ „Kolorowy Ośrodek” wystarczy posiadać skierowanie od lekarza, a na dzieci pozostające pod opieką ośrodka czekają nowoczesne sale do terapii NDT-Bobath, doświadczania świata czy integracji sensorycznej, jak również wyposażone w interaktywne zabawki gabinety do zajęć logopedycznych lub psychologicznych.

  Zajęcia dostosowane są indywidualnie do potrzeb każdego małego pacjenta i prowadzone przez zespoły specjalistów: fizjoterapeutów NDT-Bobath, logopedów, neurologopedów, psychologów oraz pedagogów specjalnych, a postępy prowadzonych terapii na bieżąco konsultowane są z lekarzami rehabilitacji.

  Każdemu ze swych małych podopiecznych „Kolorowy Ośrodek” gwarantuje kompleksową opiekę i rodzinną atmosferę, natomiast ich rodziców lub opiekunów przygotowuje do samodzielnej pracy z dzieckiem w domu. Podczas prowadzonych zajęć, specjaliści Fundacji „Kolorowy Świat” korzystają między innymi z komputerów z ekranami dotykowymi, komunikatorów umożliwiających alternatywne porozumiewanie się oraz innych specjalistycznych urządzeń wspomagających kompleksową terapię.

  Do NZOZ ,,Kolorowy Ośrodek” przyjmowane są między innymi dzieci z następującymi schorzeniami:
  całościowymi zaburzeniami rozwojowymi oraz innymi zaburzeniami zachowania i emocji
  mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD)
  encefalopatią toksyczną i innymi zaburzeniami mózgu
  wadami wrodzonymi układu nerwowego
  przepukliną mózgową
  rozszczepem kręgosłupa
  zespołem Downa
  zanikiem mięśni i pierwotnymi zaburzeniami mięśniowymi
  specyficznymi zaburzeniami rozwoju mowy i języka
  a w ramach podpisanego kontraktu z NFZ wszystkie usługi świadczymy bezpłatnie.

  www.kolorowyswiat.org

  NZOZ Kolorowy Ośrodek Fundacji Kolorowy Świat, Łódź

  6 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  12572 głosy

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo