Dziennik Łódzki

  OSP w Chorzęcinie

  Ochotnicza straż Pożarna w Chorzęcinie swoje początki datuje na 1919 rok. Pierwszą strażnica była przykościelna altana. W roku 1930 wybudowano nowa siedzibę, w której można już było trzymać podstawowy sprzęt i konny wóz strażacki. Od początku powstania jednostka bardzo szybko i prężnie się rozwijała, w szeregi wstępowali coraz to nowi druhowie, wzbogacono posiadany sprzęt.
  Początki działalności druhów, podobnie jak w całym kraju były bardzo trudne, lecz werwy i zapału nikomu z nich nie brakowało. Zawsze przyświecał im jeden cel - nieść pomoc okolicznej ludności.
  W roku 1962 oddano do użytku, druhom remizę, która służy strażakom, jak i mieszkańcom, gdyż znalazło się w niej miejsce na działalność kulturową.
  Jednostka co roku bierze udział w szkoleniach organizowanych przez PSP w Tomaszowie Maz. jak i zawodach sportowo-pożarniczych, jubileuszach, imprezach lokalnych, uroczystościach kościelnych itp. Druhowie naszej jednostki odwiedzają szkoły i przedszkola , dzięki czemu dzieciaki mogą obejrzeć sprzęt, jakim dysponuje OSP.
  Na przestrzeni lat w zakresie wyposażenia bojowego i ratowniczego dokonano ogromnych przemian. Zaczynano od sikawek konnych, beczkowozów poprzez samochód Star 25, i kolejny samochód pożarniczy marki Żuk po dzisiejszego Jelcza. Obecny samochód przeszedł gruntowny remont, co umożliwia szybką reakcję i skuteczną walkę z zagrożeniami.
  W 2009 roku na uroczystości jubileuszowej 90-lecia powstania jednostki, druhowie otrzymali nowy sztandar ufundowany przez lokalną społeczność. Była to okazja do uhonorowania zasłużonych druhów, a także jednostki, która otrzymała medal B. Chomicza.

  OSP w Chorzęcinie

  27 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  422 głosy

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo