Dziennik Łódzki

  Samorządowa Przychodnia Zdrowia w Tuszynie

  ul. Żeromskiego 24/26, 95-080 Tuszyn

  Samorządowa Przychodnia Zdrowia w Tuszynie jest jednostką utworzoną przez Radę Miejską w Tuszynie i sięga historycznie roku 1949. Sprawuje podstawową opiekę zdrowotną i ambulatoryjną opiekę specjalistyczną nad mieszkańcami Gminy Tuszyn oraz gmin ościennych, zabezpieczając potrzeby zdrowotne dla ponad 11 tysięcy pacjentów. Jest największą placówką w południowo- zachodniej części powiatu łódzkiego wschodniego. Posiada poradnie podstawowej opieki zdrowotnej oraz specjalistyczne i duże zaplecze diagnostyczne: pracownię RTG, USG, Laboratorium. Udziela rocznie ponad 70 tysięcy porad i świadczeń medycznych. Sprawuje również opiekę domową nad pacjentem oraz opiekę profilaktyczną nad uczniami we wszystkich szkołach na terenie gminy. W przychodni znajduje się apteka, punkt optyczny i możliwość doboru aparatów słuchowych. Wprowadzane zmiany organizacyjne pozwalają na zwiększanie zakresu oferowanych usług oraz poprawę jakości udzielanych świadczeń (np. informatyzacja- e rejestracja, skrócenie czasu oczekiwania na poradę w poz- wizyty recepturowe). Jako jedna z pierwszych placówek w województwie łódzkim zakontraktowała świadczenia stomatologiczne dla dzieci w Szkole Podstawowej Nr 1 w Tuszynie. Czynnie promuje zawody medyczne w czasie spotkań w szkołach i przedszkolach. W ramach Programu MOTYLKOWE SZPITALE Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”, poradnia dla dzieci przeszła metamorfozę.
  Dbając o wysoką jakość udzielanych świadczeń medycznych Samorządowa Przychodnia Zdrowia w Tuszynie wdrożyła Zintegrowany System Zarządzania ISO 9001:2008 oraz 14001:2004, potwierdzający prowadzenia działalności zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymaganiami w zakresie realizowanych usług.
  Przychodnia aktywnie uczestniczymy we wszystkich działaniach podejmowanych na terenie Gminy, które mogą mieć wpływ na poprawę zdrowia naszych mieszkańców. Realizowane są programy profilaktyki zdrowotnej zarówno te gwarantowane przez NFZ jak również dodatkowe projekty Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Instytutu Zdrowa Publicznego – PZH w Warszawie, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i inne.
  Na terenie gminy realizowane są liczne akcje profilaktyczne: „Białe Soboty – sport to zdrowie”, Festiwale Zdrowia, Senioralia.
  W latach 2013-2015 w ramach dodatkowych programów profilaktycznych przebadano ponad 1 000 pacjentów.
  Za podejmowane działania z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia Gmina Tuszyn znalazła się na 10 miejscu w Konkursie ZDROWA GMINA IV Edycja organizowanym przez Polską Unię Onkologii (wyłoniona spośród 506 gmin zgłoszonych z terenu całej Polski).
  Samorządowa Przychodnia Zdrowia w Tuszynie w trosce o zdrowie swoich podopiecznych zabezpiecza świadczenia ambulatoryjne kompleksowo: w szkole, w domu i przychodni dla pacjentów w każdym przedziale wiekowym.
  TWOJE ZDROWIE JEST W DOBRYCH RĘKACH !
  SAMORZĄDOWA PRZYCHODNIA ZDROWIA W TUSZYNIE
  OPIEKUNKA ZDROWIA RODZINY !!

  Samorządowa Przychodnia Zdrowia w Tuszynie

  16 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  1326 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo