Dziennik Łódzki

  St.asp. Jacek Malinowski

  St.asp. Jacek Malinowski w służbie w policji jest od 2006 roku.
  Cały czas w pionie prewencji. W 2010 roku zajął III miejsce w zawodach Dzielnicowy Roku woj. Łódzkiego. Za wyniki w służbie uhonorowany w 2011 roku Brązową Odznaką „ Zasłużony Policjant”.
  Prywatnie : żona, troje dzieci. W Gminie Zduńska Wola piastuje stanowisko radnego. Ponadto jest Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Zamłynie.

  Zainteresowania: sporty motorowe, praca społeczna. W 10 letniej służbie jako dzielnicy wielokrotnie skutecznie pomagał rodzinom z problemami rodzinnymi w tym uzależnieniem od alkoholu nieporadnością życiową przekazując, także z prywatnych środków produkty spożywcze i przybory szkolne najbardziej potrzebującym.

  W ostatnim okresie czasu w dniu 21.03.2017 r. st.asp. Jacek Malinowski podczas obchodu rejonu służbowego na ul. Kilińskiego w Zduńskiej Woli podjął interwencję wobec zdarzenia, gdzie podczas przewożenia rowerem na bagażniku wnuczki przez babcię, siedmioletnie dziecko wkręciło nogę w szprychy tylnego koła. Noga była zablokowana o konstrukcję roweru. Dzielnicowy przy pomocy pałki służbowej typu Tonfa rozgiął tylne widełki i po użyciu nożyc do metalu, które przyniósł mieszkaniec ulicy obserwujący zdarzenie odciął szprychy roweru uwalniając wkręconą nogę dziecka. Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, wykazanie się profesjonalizmem oraz udzieleniem szybkiej pomocy dziecku, którego zdrowie było zagrożone a ewentualna zwłoka skutkowałby poważnymi obrażeniami narządu ruchu małego dziecka został nagrodzony przez Komendanta Powiatowego Policji w Zduńskiej Woli nagrodą pieniężną.

  W dniu 08.08.2012 roku pełniąc służbę jako dzielnicowy Komisariatu Policji w Warcie bardzo sprawnie przeprowadził akcję udzielenia pierwszej pomocy trzynastomiesięcznemu dziecku, które w wyniku nieszczęśliwego wypadku straciło paliczek piątego paluszka. Dziecko bardzo szybko zostało przekazane ekipie pogotowia ratunkowego, dzięki czemu operacja przeprowadzona w Instytucie Centrum, Zdrowia Matki Polki w Łodzi zakończyła się sukcesem.  St.asp. Jacek Malinowski z bardzo dużym zaangażowaniem realizuje programy prewencyjne przydzielone w zadaniach policjantom dzielnicowych wykazując się inicjatywą własną w organizowaniu spotkań ze społeczeństwem, wspólnotami mieszkaniowymi na podległej dzielnicy oraz przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowych, uczniami i gronem pedagogicznym szkół w podległym rejonie. Przedstawiciele w/wymienionych instytucji i mieszkańcy doskonale znają nazwisko i osobę swojego dzielnicowego, gdyż wielokrotnie na jego pracę wpływały do Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli pochwały i pozytywne opinie. Czynnie uczestniczy w szkoleniach organizowanych w jednostce oraz podnosi swoje kwalifikacje metodą samokształcenia. Posiadaną wiedzę oraz doświadczenie umiejętnie wykorzystuje przy realizowaniu zadań służbowych oraz przekazuje młodszym stażem policjantom.

  St.asp. Jacek Malinowski

  20 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  1044 głosy

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo