PlusLiga. Niesamowity mecz bełchatowian w Jastrzębiu. Jastrzębski wygrał z PGE Skrą 3:2

Wystawia Grzegorz Łomacz, atakuje Karol Kłos
Wystawia Grzegorz Łomacz, atakuje Karol Kłos PGE Skra Bełchatów
To była siatkarska wojna. Siatkarze PGE Skry polegli z honorem w Jastrzębiu, byli bohaterami najbardziej zaciętego starcia w PlusLidze. Strzelanina trwała dwie godziny i 23 minuty. Wynik czwartego seta 32:30, piątego 15:13. Siatkarze z Jastrzębia odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu.

MVP meczu został Dawid Konarski.
Ale po kolei. PGE Skra jest w gazie, o czym zaświadczyło ostatnie środowe zwycięstwo nad Vervą Warszawa 3:1. Niestety w meczu nie mógł zagrać Jakub Kochanowski, który narzeka na kontuzję (zastąpił go Norbert Huber). Wciąż w pełni wyleczony nie jest też Kacper Piechocki.
Mimo absencji, siatkarze PGE Skry potwierdzali dobrą dyspozycję. Po przegranym pierwszym secie, wygrali dwa następne i w trzeci też byli blisko szczęścia. Mariusz Wlazły obił blok i nasza drużyna prowadziła 18:17. Taka jednopunktowa przewaga utrzymała się do stanu 24:23, kiedy po zagraniu Milada Ebadipoura PGESkra miała piłkę meczową – 24:23. Gospodarze się wybronili, mieli piłkę setową, ale znów pokazał się Mariusz Wlazły i było 7:26 dla PGESkry. Po ataku Milada Ebadipoura jest kolejna piłka meczowa 29:28. Niestety, gospodarze lepiej wytrzymali nerwową końcówkę i wygrali 32:30.
Tie-break był wyrównany do stanu 7:7. Później na prowadzenie wyszli gospodarze 10:8, a po ataku Dawida Konarskiego - 13:10. As serwisowy Mariusza Wlazłego sprawił, że zrobiło się 13:13. Dawid Konarski i Tomasz Fornal zdobyli dwa decydujące punkty i Jastrzębski Węgiel wygrał 3:2.
Mimo porażki bełchatowianie zasłużyli na wielkie słowa uznania. Tym meczem nasz zespół zakończył serię trzech spotkań z drużynami ze ścisłej czołówki tabeli. Teraz będzie łatwiej.
Kolejny mecz PGE Skra zagra 8 grudnia 2019 we własnej hali z Aluronem Virtu CMC Zawiercie. Bilety na to spotkanie dostępne są na bilety.skra.pl.
PlusLiga:
Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:22, 20:25, 17:22, 32:30, 15:13)
PGESkra: Grzegorz Łomacz 1, Milad Ebadipour 21, Norbert Huber 6, Mariusz Wlazły 21, Artur Szalpuk 10, Karol Kłos 11, Robert Milczarek (l) oraz Kamil Droszyński, Dusan Petković. Trener: Mieszko Gogol.
Inne mecze: Zaksa Kędzierzyn-Koźle - GKSKatowice, Ślepsk Suwałki - Cuprum Lubin, Aluron Zawiercie - Czarni Radom, Verva Warszawa – Resovia Rzeszów.