Po golach samych swoich ŁKS zremisował z mielecką Stalą

Dariusz Piekarczyk
ŁKS zremisował ze Stalą Mielec
ŁKS zremisował ze Stalą Mielec Fot. Bartosz Król
Na zakończenie zgrupowania w Woli Chorzelowskiej pierwszoligowcy z ŁKS Łódź zremisowali mecz sparingowy ze Stalą Mielec 1:1 (1:0). Rywal to zespół ekstraklasowy.

Warto dodać, że gola dla Stali strzelił Maciej Wolski, a więc były piłkarz klubu z alei Unii, który do Mielca przeszedł w połowie czerwca tego roku. Pierwszoligowcy wyrównali tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. A więc bramki zdobywali sami swoi.

Pierwszoligowcy rozpoczęli to spotkanie bez respektu dla wyżej notowanego rywala. Groźnie strzelali Kelechukwu Ibe-Torti oraz Dawid Kort. Mielczanie odpowiedzieli dwoma groźnymi akcjami zakończonymi strzałami. Świetnymi interwencjami popisał się jednak 18-letni bramkarz łodzian Aleksander Bobek. Miał też szczęście, bo piłka trafiła w poprzeczkę. W 35 minucie nie miał jednak nic do powiedzenia po uderzeniu Maciej Wolskiego. Tuż przed przerwą mielczanie ponownie trafili w poprzeczkę.

W drugiej połowie na boisku pojawili się Marek Kozioł, Michał Trąbka i Bartosz Biel (po godzinie gry do tej trójki dołączyło jeszcze kolejnych siedmiu wtorkowych zmienników) i pierwszy z wymienionych już w 46 minucie popisał się udaną interwencją. Potem do głosu doszli łodzianie. W 59 minucie byli blisko aby doprowadzić do remisu. Strzał Bartosza Biela obronił jednak mielecki bramkarz.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem Stali, ŁKS w ostatniej minucie doprowadził do remisu. Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego w pole karne najwyżej wyskoczył Maciej Dąbrowski i celnym strzałem głową umieścił ją w siatce.

W środę piłkarze ŁKS kończą zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej i wracają do Łodzi, gdzie czeka ich ostatni etap przygotowań przez ligą. Weekend zawodnicy mają mieć wolny, ale potem treningi ruszą pełną parą. 9 lipca czeka ich ostatni mecz kontrolny, ale nie jak pierwotnie planowano z pierwszoligowcami z GKS Tychy, lecz z występującym w II lidze Zniczem Pruszków. Mecz ma być rozegrany na stadionie przy alei Unii 2. Zmiana rywala podyktowana jest tym, iż w drugiej kolejce nowego sezonu czeka łodzian mecz o punkty właśnie z tyszanami.

Pierwszą kolejkę nowego sezonu w I lidze zaplanowano od 15 do 18 lipca. Inauguracja nastąpi w Niecieczy, gdzie spadkowicz ekstraklasy Bruk-Bet Termalika spotka się z Odrą Opole. Ten mecz 15 lipca (godz. 18). Ełkaesiacy zmierzą się dzień później na swoim stadionie z GKSKatowice (20). Przed pierwszym meczem zamieścimy duże zdjęcie drużyny z alei Unii 2.

ŁKS ŁÓDŹ - STAL MIELEC 1:1 (0:1).
0:1 - Maciej Wolski (35), 1:1 - Maciej Dąbrowski (89, głową)

ŁKS. I połowa: Aleksander Bobek – Marcel Wszołek, Mieszko Lorenc, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga - Władysław Okhronchuk, Jan Kuźma, Dawid Kort, Pirulo - Kelechukwu Ibe-Torti, Nelson Balongo. II połowa: : Marek Kozioł – Marcel Wszołek (65, Mateusz Bąkowicz), Nacho Monsalve (59, Oskar Koprowski), Mieszko Lorenc (65, Maciej Dąbrowski), Bartosz Szeliga (65, Kamil Dankowski) - Jan Kuźma (65, Damian Nowacki), Michał Trąbka, Dawid Kort (65, Mateusz Kowalczyk), Pirulo (65, Javi Moreno) - Bartosz Biel, Nelson Balongo (65, Maciej Radaszkiewicz). Trener:Kazimierz Moskal.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani