PO WER pomaga tym, którzy stracili pracę przez koronawirusa. Ty też możesz pomóc!

Artykuł sponsorowany WOJEWÓDZKIEGO URZĘDU PRACY W ŁODZI
Prowadzisz działalność na rzecz rozwoju i wsparcia przedsiębiorczości? Jesteś z województwa łódzkiego? Chcesz pomóc młodym ludziom, którzy stracili pracę przez koronawirusa? Teraz masz taką możliwość!

Obecna w naszym kraju od marca pandemia koronawirusa wciąż nam zagraża. Świadczą o tym nadal wysokie wskaźniki zachorowań, o których przeczytać możemy w gazetach czy usłyszeć w telewizji. Jednak ryzyko utraty zdrowia to nie jedyne niebezpieczeństwo, które ze sobą niesie. COVID-19 to także spowolnienie gospodarki, kryzys dla wielu branż, a co za tym idzie - utrata pracy przez ludzi w nich zatrudnionych. Jak pomóc tym, którzy w wyniku pandemii stracili swoją pracę? Odpowiedzi na to trudne pytanie jest wiele. Jednej z nich dostarcza Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.

PO WER to unijny program, od lat realizowany w naszym kraju. Jego główny cel to aktywizacja zawodowa osób w wieku od 18 do 29 roku życia. PO WER umożliwił tysiącom ludzi zdobycie zawodu i rozpoczęcie pracy. PO WER to również wspieranie przedsiębiorczości. Dzięki temu programowi, ci, którzy zapragnęli "iść na swoje", zyskali taką szansę. Dotacje, ulgi i pomoc merytoryczna, pozwoliły im rozpocząć własną działalność. Wielu z nich, do dziś prowadzi dobrze prosperujące firmy. Działanie programu opiera się na współpracy z podmiotami, które rozpoznają potrzeby jego adresatów, realizują szkolenia i prowadzą rozmowy z pracodawcami. Cel jest jeden: wprowadzenie jak największej liczby młodych pracowników w aktywne życie zawodowe.

Pandemia postawiła przed PO WER-em nowe zadanie: pomoc tym, którzy w jej wyniku stracili zatrudnienie. Już wkrótce kończy się nabór wniosków o dofinansowanie w konkursie prowadzonym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi. Ma on na celu ma wsparcie tych właśnie osób. Ogólna pula środków do rozdysponowania, wynosi 36 233 211 zł. Jeśli zatem działasz w Łodzi lub województwie, prowadzisz działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i chcesz dołożyć swoją cegiełkę do poprawy sytuacji na rynku pracy po pandemii - to jest szansa właśnie dla ciebie.

Projekty, które mogą wziąć udział w konkursie, dotyczyć muszą udzielenia kompleksowego wsparcia w zakresie zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Na to składają się elementy takie jak szkolenia, udzielenie dotacji na utworzenie przedsiębiorstwa i wsparcie finansowe, wypłacane przez okres do 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej.

Jakie warunki spełniać muszą podmioty chcące wziąć udział w konkursie?

- muszą być to podmioty prowadzące działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, niedziałające dla zysku lub przeznaczające zysk na cele statutowe zgodnie z zapisami w statucie lub innym równoważnym dokumencie założycielskim, posiadające bazę materialną, techniczną i zasoby ludzkie oraz kompetencyjne niezbędne do świadczenia usług na rzecz sektora MŚP;

- należy posiadać co najmniej 3 letnie doświadczenie w zakresie udzielania dotacji, pożyczek lub poręczeń na utworzenie lub rozwój przedsiębiorstw w okresie ostatnich 6 lat od dnia złożenia wniosku o dofinansowanie;

- siedziba takiego podmiotu, znajduje się na terenie województwa łódzkiego.

Wsparciem w ramach konkursu objęte mogą być osoby bierne zawodowo lub bezrobotne niezarejestrowane w urzędzie pracy w wieku 18-29 lat z województwa łódzkiego, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r.

Wnioski o dofinansowanie w konkursie składać można do piątku, 21 sierpnia, do godz. 14, za pośrednictwem systemu obsługi wniosków aplikacyjnych SOWA. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane zostało na grudzień 2020 r.

Wszelkie informacje dotyczące konkursu uzyskać można w Punkcie Informacyjnym EFS, działającym w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Łodzi przy ul. Wólczańskiej 49. Nr telefonu: 42 638 91 30/39.

Kontakt możliwy jest również za pomocą internetowego formularza: https://wuplodz.praca.gov.pl/web/po-wer/kontakt oraz poczty elektronicznej: power@wup.lodz.pl.

Dokładne warunki udziału w konkursie, regulaminy i niezbędne formularze, znajdują się na stronie internetowej WUP w Łodzi pod adresem: https://bit.ly/2C3nAJm.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3