PO wybiera liderów. W Łodzi wygra Hanna Zdanowska

  PO wybiera liderów. W Łodzi wygra Hanna Zdanowska

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  6 października Platforma Obywatelska kończy cykl wyborów przewodniczących i zarządów w powiatach na kolejną kadencję. W sobotę zostanie wybrany m.in. nowy zarząd PO w Łodzi, najliczniejszej struktury tej partii w Łódzkiem.
  Premier Donald Tusk podczas wizyty w Łodzi namaścił obecną szefową Hannę Zdanowską

  Premier Donald Tusk podczas wizyty w Łodzi namaścił obecną szefową Hannę Zdanowską ©Bartek Syta

  Jak dotąd w powiatowych wyborach większych zmian na stanowiskach przewodniczących nie zanotowano. Wielu przewodniczących w kolejnej elekcji nie miało nawet kontrkandydatów.

  W powiecie pabianickim PO (do tej organizacji należy szef partii w Łódzkiem Andrzej Biernat) jednogłośnie wybrano dotychczasowego przewodniczącego Krzysztofa Haburę. W Bełchatowie nikt nie konkurował z Januszem Mękarskim, w Łasku wciąż szefem jest Marek Krawczyk, w Radomsku - Jacek Zacharewicz, a w Sieradzu poseł Cezary Tomczyk.

  Ale są wyjątki. W powiecie wieluńskim nowym szefem został Karol Tomczyk. Zbieżność nazwisk z Cezarym Tomczykiem jest przypadkowa, ale wybór na przewodniczącego przypadkiem już nie był. Karol Tomczyk jest asystentem posła Tomczyka, który swą polityczną karierę też rozpoczął od asystowania posłowi, a tym posłem był Cezary Grabarczyk.

  W Łodzi zapowiada się najnudniejszy zjazd w historii łódzkiej PO. Premier Donald Tusk podczas poniedziałkowej wizyty w Łodzi namaścił na przewodniczącą obecną szefową struktur Hannę Zdanowską, co też żadną sensacją nie było. Nawet gdyby jako kontrkandydat został zgłoszony ktoś "z sali", to i tak nie ma szans.

  Z 274 kandydatów, koła kontrolowane przez Zdanowską i Grabarczyka zapewniają jej ponad 60 procent głosów, nawet bez wsparcia ze strony frakcji Młodych Demokratów Tomasza Kacprzaka. Po odwołaniu go ze stanowiska szefa Rady Miejskiej, liczebność członków jego frakcji w zarządzie łódzkiej PO może być jedynym powodem niewielkiej sensacji. Według niektórych źródeł "młodzi" osłabli na tyle, że mogą stracić trzy z sześciu stanowisk na rzecz ludzi Zdanowskiej i Grabarczyka. Mogą, ale nie muszą.

  W każdym razie po odejściu na stanowisko szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego i usunięciu z partii jego radnych, Zdanowska w Łodzi ma teraz wyczyszczone pole.

  Od niedzieli zacznie się odliczanie czasu do zjazdu regionalnego, który ma się odbyć 26 października w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Ale i tam sensacji nie będzie, bo Tusk namaścił na szefa obecnie kierującego tą strukturą Andrzeja Biernata.

  Jednak będzie to pierwszy w historii regionu łódzkiego kongres PO, na którym większość stanowić będą delegaci z Łodzi. Według bazy wyborczej partii w regionie łódzkim PO jest 2.970 członków, z czego 1.667 to łodzianie. Dlatego jest bardzo prawdopodobne, że Łódź dostanie więcej miejsc w zarządzie regionu PO niż miała do tej pory.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ale jak

  juzek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  hahaha co ja wlasnie ogarnalem, wezcie wpiszcie w Google 'Ganja Chińczyk reakcja' chyba nie dałbym rady do końca :P

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A to już wybory były że znowu została wybrana?

  obudzony ze śpiaczki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  czy to już "dynastia" w Łodzi?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Politycznie Poprawna partyjna lala

  Partia Oszustow (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  Posluszna i usluzna partii, niekompetentna, uwielbiajaca propagande sukcesu, partyjna do szpiku kosci, trzymajaca sie za wszelka cene stolka. Kariera w PO, i kazdej innej partii, zapewniona....rozwiń całość

  Posluszna i usluzna partii, niekompetentna, uwielbiajaca propagande sukcesu, partyjna do szpiku kosci, trzymajaca sie za wszelka cene stolka. Kariera w PO, i kazdej innej partii, zapewniona.
  Okolice UML i centrum sa wybiorczo remontowane kosztem reszty miasta - 95% miasta to miasto ruder i bieda blokow tonace w brudzie i bezladzie.

  Kiedy ostatnio Zdanowska czy Tusk odwiedzili Baluty, Gorna, Polesie, Widzew, i zrobili sobie zdjecie ilustrujace owoce ich wladzy - rudery, dziurawe ulice i chodniki, bieda tylko kilometr lub dwa od centrum lokalnej wladzy oplywajacej w dostatki i przywileje.

  Dziel i rzadz, obiecuj i klam, bogac sie na biedzie innych - to haslo przewodnie obecnej ekipy partii u wladzy. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Panie nie jestem godna/y ale POwiedz jedno słowo a bedzie zapewnione stanowisko moje

  członek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  modlitwa PO

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zdanowska! Wyjaśnij najpierw korupcję w EC1 i marnotrawstwo w NCŁ! Wyrzucono w błoto dziesiatki mln

  votum nieufności (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Pani Zdanowska powiadomiona, że w EC1 doszło do ustawiania przetargu nie zawiadomiła prokuratury tylko mianowała osobe za to odpowiedzialna swym doradcą!
  I to wszystko w temacie!
  Czy partia...rozwiń całość

  Pani Zdanowska powiadomiona, że w EC1 doszło do ustawiania przetargu nie zawiadomiła prokuratury tylko mianowała osobe za to odpowiedzialna swym doradcą!
  I to wszystko w temacie!
  Czy partia podpisze sie pod tym?
  Gorzej niż za komuny!
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wygra bo tak POwiedział Herr Donald

  POchwalony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  wyciąg z fiuta twoim zapachem

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo