Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

„Pociąg do Kolumny”. We wrześniu druga edycja festiwalu

Wit Lesniewicz
Wit Lesniewicz
Festiwal "Pociąg do Kolumny" 2018
Festiwal "Pociąg do Kolumny" 2018 Wit L. Leśniewicz
Kolejna oddolna inicjatywa mieszkańców Kolumny. Trwają przygotowania do drugiej edycji festiwalu w Kolumnie, o Kolumnie, dla Kolumny. Dla mieszkańców, turystów, przyjezdnych - „Pociąg do Kolumny”.

Jak informują organizatorzy, festiwal stworzony został po to, by pokazać piękno Kolumny (dzielnicy Łasku położonej wśród lasu sosnowego, dawnej miejscowości wypoczynkowej po której pozostały zabytkowe drewniane wille i pensjonaty) i jej niepowtarzalność. By przybliżyć ideę miasta ogrodu i zintegrować mieszkańców, wyjść z szarości dnia codziennego w soczystą zieleń drzew i trawy. W końcu, by zaprezentować Kolumnę, jako miejsce atrakcyjne na weekendowe wypady, gdzie aktywnie spędza się czas.

– Tegoroczna edycja będzie bardzo podobna do zeszłorocznej. Planujemy trzy strefy: Art, Gastro oraz Chillout. Co do strefy artystycznej, to znajdzie się w niej mnóstwo prac, obrazów, rysunków i zdjęć o Kolumnie, z Kolumny, z Kolumną w tle. Wystawa „Kolumna na starych zdjęciach” prezentowana przez Stowarzyszenie „Zielona Kolumna”. To ponad 30 sztalug z antyramami z dawnymi fotografiami Kolumny. Ponadto zdjęcia dawnego Łasku i okolic. Strefa Art to rękodzieło, wyroby ceramiczne i z drewna, warsztaty dla dzieci i dorosłych. Włóczki, farby, karton, glina. Reasumując, Strefa Art to ponad 100 metrów ulicy Piotrkowskiej, ponad 100 sztalug sztuki i piękna – zapowiadają organizatorzy.

Pociąg do Kolumny 2019 - zapowiedź

Zatem w strefie artystycznej znajdzie się mnóstwo prac. Będą to prace przede wszystkim lokalnych artystów, którzy tu mieszkają, tworzą i dla których Kolumna jest inspiracją. Wystawie towarzyszyć będą liczne animacje, warsztaty, ale też aktywności sportowe i koncerty, które odbywać się będą do późnych godzin wieczornych.

Druga edycja festiwalu „Pociąg do Kolumny” planowana jest na sobotę 7 września. Oczywiście na ulicy Piotrkowskiej w Kolumnie.

– To, co uczestnicy zastaną na festiwalu jest w dużej mierze zależne niestety od pieniędzy. A, że jest to inicjatywa oddolna mieszkańców, by pozyskać fundusze zorganizowaliśmy zrzutkę. Zainteresowani wsparciem naszej inicjatywy mogą zajrzeć do internetu na stronę https://zrzutka.pl/dlakolumny i wesprzeć nasz Festiwal – informuje Anna Robak, jedna z współorganizatorek przedsięwzięcia.

Organizatorzy festiwalu wciąż poszukują sponsorów, partnerów, wolontariuszy - osób, które chciałyby współtworzyć „Pociąg do Kolumny”.

– Jeśli tworzysz sztukę w szerokim tego słowa znaczeniu - malujesz, szydełkujesz, rzeźbisz, a może sklejasz hobbistycznie modele lub masz ciekawy zbiór znaczków czy pocztówek - i chciałabyś pokazać siebie i swoje dzieła na wyjątkowym festiwalu, koniecznie się z nami skontaktuj. Czekamy na zgłoszenia od osób, które chcą tworzyć z nami to świetne wydarzenie – apelują organizatorzy „Pociągu do Kolumny”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki