Od stycznia właściciele najmniejszych firm, a także wszyscy, którzy wypełniają deklaracje VAT-7 oraz VAT-7K będą mieli nowy obowiązek...

Będą musieli składać Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT, czyli JPK_VAT. Poinformowała o tym wczoraj Izba Administracji Skarbowej w Łodzi.

CIBO PAZZESCO SOSNOWIEC KUCHENNE REWOLUCJE MAGILIANA SOSNOWIEC MAGDA GESSLER W CIBO PAZZESCO

- Obecnie właściciele firm zatrudniających do dziewięciu osób oraz ci, którzy wystawiają faktury VAT, składają deklarację VAT-7 - mówi Artur Zajączkowski, wicedyrektor Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

- Od stycznia natomiast będą nadal to robić, ale w wersji elektronicznej, a dodatkowo złożą także JPK_VAT. W tym pliku będą podawać informacje dotyczące swoich zakupów i sprzedaży, w tym dane kontrahentów.

Pozwoli to urzędnikom na szybsze wyłapanie fikcyjnych transakcji, przez które państwo traci co roku miliardy złotych. Podatnicy mają natomiast możliwość sprawdzenia rzetelności kontrahenta, system poinformuje ich, czy dana firma jest czynnym podatnikiem. Ministerstwo Finansów przygotowuje bezpłatną aplikację, która pozwoli na składanie jednolitego pliku. Będzie ona dostępna pod koniec roku.

Gwiezdne Wojny OSTATNI JEDI. Bilety, Premiera [ZWIASTUN]

Już teraz można jednak złożyć jednolity plik, a urzędnicy mają zachętę dla małych podatników. Jeśli jeszcze w tym roku skorzystają oni z JPK, to zwrot VAT otrzymają w ciągu 25 dni, a nie 60, jak wynosi standardowy termin.

ŻYCZENIA NA DZIEŃ NAUCZYCIELA: Dzień Nauczyciela życzenia, życzenia Dzień Nauczyciela
WIERSZYKI NA DZIEŃ NAUCZYCIELA 2017. DZIEŃ NAUCZYCIELA: WIERSZE
PLAKAT na Dzień Nauczyciela. MEMY na Dzień Nauczyciela
WIERSZYKI DLA NAUCZYCIELI, ŻYCZENIA DLA NAUCZYCIELI, SMSY DLA NAUCZYCIELI
ŻYCZENIA NA DZIEŃ NAUCZYCIELA. WIERSZYKI DLA NAUCZYCIELI [KRÓTKIE]