Podczas wakacji mniej tragedii na drogach w Łódzkiem

  Podczas wakacji mniej tragedii na drogach w Łódzkiem

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W wakacje w województwie łódzkim doszło do 791 wypadków
  1/2
  przejdź do galerii

  W wakacje w województwie łódzkim doszło do 791 wypadków ©Krzysztof Szymczak

  Wakacje, które właśnie minęły, były na drogach nieco bezpieczniejsze od tych sprzed roku. Według policji, w okresie od 29 czerwca do 1 września 2013 r. w województwie łódzkim doszło do 791 wypadków, w których śmierć poniosło 49 osób, zaś rannych zostało 999. W tym samym okresie roku ubiegłego na drogach w Łódzkiem zginęło 8 osób więcej.
  Do tragedii doszło m.in. 28 lipca br., o godz. 13, na drodze w Karnkowie w gminie Głowno. Ustalono, że 61-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego, kierujący daewoo tico, z nieznanych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. Pomimo reanimacji kierujący zmarł na miejscu.

  Do śmiertelnego wypadku doszło też 21 sierpnia, o godz. 21.25, w Łowiczu, przy ul.
  Nowy Rynek. Z ustaleń policji wynika, iż 22-letni mieszkaniec Łowicza, kierujący bmw, nie zachował należytej ostrożności i potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 61-letniego mężczyznę. Pomimo reanimacji pieszy zmarł na skutek obrażeń. Kierowca był trzeźwy.

  Niestety, nadal plagą na drogach byli podczas kanikuły jadący na podwójnym gazie. W tym roku policjanci z naszego województwa zatrzymali 2.158 nietrzeźwych i 211 kierujących po spożyciu alkoholu (łącznie 2.369 osób). W tym samym okresie ubiegłego roku zatrzymano - odpowiednio - 2.038 i 256 takich delikwentów (łącznie 2.294).

  Groźnie było też nad rzekami i innymi akwenami. Zarówno w 2013, jak i 2012 roku w województwie utonęło 16 osób.

  - Pamiętne, najtragiczniejsze utonięcie miało miejsce 6 sierpnia w pobliżu miejscowości Zalesiaki, kiedy w Warcie utonęła czwórka rodzeństwa - informuje komisarz Adam Kolasa z zespołu prasowego KWP w Łodzi. - Byli to dwaj chłopcy w wieku 14 i 15 lat oraz dziewczynki w wieku 7 i 11 lat. Rzeka w tym miejscu jest dość szeroka. Dzieci zbytnio oddaliły się od brzegu i cała czwórka została porwana przez nurt, znikając z pola widzenia matki. Do zdarzenia doszło na dzikim kąpielisku.

  Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Strażacy przeszukiwali rzekę, a policjanci sprawdzali brzegi i najbliższą okolicę. W ciągu doby wyłowiono ciała czwórki rodzeństwa.

  Do innej tego typu tragedii doszło 23 sierpnia na terenie ośrodka sportu i rekreacji przy ul. PCK w Tomaszowie Mazowieckim. Wieczorem czterech mężczyzn w wieku 20-36 lat spożywało tam alkohol. Dochodziła godz. 23, gdy 36-letni tomaszowianin poszedł popływać w Pilicy. W miejscu tym obowiązywał zakaz kąpieli. Gdy 36-latek nie powrócił do godziny 2 w nocy, jego znajomi poszli go szukać. Znaleźli jedynie na brzegu rzeki odzież mężczyzny.

  Przed godz. 6 o zdarzeniu powiadomiono policję. Kilkadziesiąt minut później znaleziono ciało mężczyzny kilkaset metrów w dół Pilicy. Lekarz stwierdził zgon 36-latka.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mniej wypadków

  mniej wypadków (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  mniej wypadków,tak,połowa dróg w łodzi w dalszym ciągu nie przejezdna. będzie mniej wypadków.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo