MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poddębice: Sandra zatrudni 50 osób

Krzysztof Kaniecki
Za miesiąc w zakładzie dziewiarsko-pończoszniczym Sandra przy ul. Łęczyckiej w Poddębicach powinna ruszyć budowa nowej dziewiarni. Dzięki tej inwestycji przybędzie 50 miejsc pracy. Obecnie Sandra zatrudnia ok. 130 osób - Do końca kwietnia powinniśmy uporać się z przygotowywaniem dokumentacji, by wystąpić do starostwa o pozwolenie na prace budowlane - zapowiada Kazimierz Jesionowski, dyrektor Zakładu Przemysłu Pończoszniczego Sandra w Poddębicach.

- O ile nie nastąpią jakieś nieprzewidziane okoliczności, na przełomie maja i czerwca powinna ruszyć budowa nowej hali. Sprężamy się, bo jest to najlepszy czas na wykonywanie prac budowlanych, a chcemy jeszcze w tym roku zamknąć tę inwestycję i uruchomić produkcję, do której będziemy potrzebowali zatrudnić dodatkowych ok. 50 osób – zapowiada dyrektor Jesionowski.

W poddębickim pośredniaku na koniec marca było zarejestrowanych 1.984 bezrobotnych. Stopa bezrobocia wynosi tu 11,8 proc. I jest tu wyższa niż średnia w woj. łódzkim i w całym kraju.

W naszym zakładzie mamy dział zajmujący się przyuczeniem do zawodu. Każdy, kto chce pracować i nabędzie odpowiednie umiejętności, na pewno u nas znajdzie pracę

 

Poddębicki PUP obecnie do zaoferowania ma tylko dwa etaty dla szwaczek i to jedynie na miesięczny okres próbny oraz po jednym dla krojczego oraz prasowaczki.

Ile można zarobić w firmie odzieżowej: http://www.strefabiznesu.dzienniklodzki.pl/artykul/ile-mozna-zarobic-w-firmie-odziezowej

Czy szefostwo Sandry nie obawiają się o to, że zabraknie rąk do pracy w nowej hali, bo po upadku przemysłu włókienniczego zaprzestano kształcenia w tej dziedzinie, a dawne szwaczki pamiętające stare czasy powoli zaczęły już odchodzić z rynku pracy?

- Chętni na pewno się znajdą - odpowiada dyrektor Jesionowski. - Padło wiele konkurujących z nami drobnych zakładów, w których są nieporównywalnie mniejsze koszty stałe niż u nas. Tyle że my mamy tę przewagę, że jesteśmy stanie w krótkim czasie wyprodukować duży wolumen produkcji dla sieciowych sklepów i stąd na dłuższą metę nie wytrzymują konkurencji. Z tych polikwidowanych zakładów jest wiele osób bez pracy.

- W naszym zakładzie mamy dział zajmujący się przyuczeniem do zawodu. Każdy, kto chce pracować i nabędzie odpowiednie umiejętności, na pewno u nas znajdzie pracę. Musimy tylko wybudować nową halę. Już teraz zatrudniamy osoby od Aleksandrowa aż po Uniejów oraz z Łęczycy aż po Sieradz.

Ważną przesłanką, która skłoniła kierownictwo Sandry do planów inwestycyjnych są niewątpliwie dwie decyzje władz samorządowych. Jedna związana z gruntowną przebudową sąsiadującej z zakładem  ul. Miłej, a druga o zmianie warunków zagospodarowania przestrzennego, dzięki której będzie miejsce na powiększenie przyzakładowego parkingu.

Biustonosze z Łódzkiego podbiły świat: http://www.strefabiznesu.dzienniklodzki.pl/artykul/biustonosze-z-lodzkiego-podbily-swiat-ale-poczatki-byly-trudne

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polska istotnym graczem w sektorze offshore

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki