Poddębice ze zrewitalizowanym kompleksem geotermalnym

Materiał informacyjny Gminy Poddębice
W niecałe dwa lata zrewitalizowano kompleks geotermalny w Poddębicach. W miejscu starych basenów, budynku hotelowo-szatniowego oraz boiska sportowego pojawiły się: Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji, budynek Integracji i Spotkań Osób Niepełnosprawnych, parkingi.
Poddębice ze zrewitalizowanym kompleksem geotermalnym
Poddębice ze zrewitalizowanym kompleksem geotermalnym

Przedsięwzięcie warte 90 mln zł otrzymało wsparcie funduszy unijnych w kwocie 42 mln zł.

Co zyskały Poddębice?

Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji, a w nim dwie strefy: kryta i otwarta. W pierwszej do dyspozycji są: basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci, wanny z hydromasażem. Na zewnątrz można skorzystać z basenu rekreacyjno-pływackiego, basenu ścian wodnych i dwóch basenów dziecięcych. Do tego atrakcje wodne w postaci groty sztucznej fali, grot z masażami, gejzerów, dzikiej rzeki, leżanek rurowych z masażem powietrznym, wodnego placu zabaw dla dzieci, zjeżdżalni, armatek wodnych oraz kaskad wodnych. Łączna powierzchnia lustra wody wynosi blisko 2300 m kw. Obiekt jednorazowo będzie mógł przyjąć około tysiąca osób jednocześnie.

Mocną stroną Centrum nie tylko rekreacja…

„Do Poddębic po zdrowie” pod takim hasłem zrewitalizowany kompleks geotermalny ma przyciągać tych, którzy przy okazji rekreacji będą chcieli zadbać o swoje zdrowie. To wszystko dzięki utworzonemu zespołowi do rehabilitacji z gabinetami lekarskimi, salami do zajęć ruchowych oraz masażu. Ponadto strefa różnego rodzaju saun, w tym suchej i infrared, czy pomieszczenia haloterapii wraz z komnatą solną.

Gmina chce wykorzystać lecznicze borowiny, których pokłady znajdują się na jej terenie. Badania potwierdzają, że mogą być one stosowane w formie okładów, zawijań czy kąpieli zawiesinowych, a połączone z wodą termalną mogą być wykorzystywane do uwadniania i ogrzania masy borowej.

Prozdrowotne właściwości posiada poddębicka woda termalna, która wydobywana jest z głębokości ponad 2 kilometrów i liczy 27 tysięcy lat. Szczególnym jej walorem jest temperatura 71 stopni w miejscu wypływu oraz pierwotna czystość pod względem chemicznym i mikrobiologicznym.

Tuż obok Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji będzie funkcjonował budynek Integracji i Spotkań Osób Niepełnosprawnych z salami zajęciową oraz wielofunkcyjną, a także pokojami dziennego pobytu. Infrastrukturę dopełnia mała architektura oraz parkingi. Obiekt niebawem będzie gotowy. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe.

W sąsiedztwie zrewitalizowanego kompleksu geotermalnego znajduje sie nieruchomość, stanowiąca własność Gminy, przeznaczona na usługi pełniące funkcje: leczniczo-rehabilitacyjno-rekreacyjno-hotelowe.

poddebice.pl

Tu podaj tekst alternatywny

Dodaj ogłoszenie