Podmyty tor kolejowy w Głownie naprawiony

  Podmyty tor kolejowy w Głownie naprawiony

  duk, itm

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Podmyty tor kolejowy w Głownie naprawiony

  ©MARZENA BUGALA/POLSKAPRESSSE

  W środę rano przywrócono normalny ruch pociągów na linii Zgierz-Łowicz, na której w miejscowości Głowno doszło do podmycia torów. Przez kilkanaście godzin pociągi dalekobieżne jeździły objazdem przez Koluszki, a w połączeniach lokalnych trzeba było przesiadać się na autobus.
  Podmyty tor kolejowy w Głownie naprawiony

  ©MARZENA BUGALA/POLSKAPRESSSE

  "Prace naprawcze trwały całą noc. Do uzupełnienia ubytków wykorzystano trzy wagony tłucznia. O godz. 8 linia została ponownie otwarta" - powiedział rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

  Podmycie toru na długości ok. 15 m doprowadziło we wtorek do zatrzymania pociągu Intercity relacji Warszawa-Wrocław-Legnica. Po gwałtownej ulewie skład utknął w pobliżu przejazdu przy ul. Bielawskiej w Głownie.
  Ekipy naprawcze zapowiadały, że w środę awaria powinna zostać usunięta. Nie wykluczano jednak, że ze względu na niekorzystną pogodę przerwa w ruchu kolejowym na tym odcinku może trwać nawet cały dzień.

  CZYTAJ TEŻ: Alarm powodziowy w Głownie. Woda zalała pociąg! [ZDJĘCIA]

  W czasie naprawy torowiska w połączeniach lokalnych pomiędzy Głownem i Domaniewicami pasażerowie kolei byli przewożeni zastępczą komunikacją autobusową. Pociągi dalekobieżne jeździły objazdem przez Koluszki.

  Pasażerowie zatrzymanego we wtorek pociągu po opuszczeniu składu zostali przewiezieni do punktu ewakuacyjnego utworzonego w Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Trafiło tam również kilka rodzin z innych podtopionych regionów miasta. Wieczorem punkt był już pusty, bo podróżni kontynuowali jazdę autobusami podstawionymi przez przewoźnika a miejscowi przenieśli się do rodzin.

  W Głownie od wtorkowego popołudnia obowiązuje alarm powodziowy. Po opadach częściowo wystąpiły z koryt przepływające przez miasto rzeki Brzuśnia i Mroga. Poziom wody wzrósł także w trzeciej z miejscowych rzek - Mrożycy. Przez całą noc prowadzono monitoring stanu wód w zbiornikach wodnych położonych na terenie Głowna i w jego pobliżu. Worki z piaskiem układano m.in. na grobli w rejonie stawów na Kalinowie w gm. Stryków a także na brzegach Mrożycy w rejonie zagrożonej zalaniem głowieńskiej Cichorajki.

  Władze miasta apelują też do mieszkańców rejonów najbardziej zagrożonych zalaniem, by wartościowe przedmioty przenosili do jak najwyższych kondygnacji swoich domów.(PAP)

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo