MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podnoszenie ciężarów. Młodzież reprezentacji województwa łódzkiego na podium. Zdjęcia

Mikołaj Tatar i Damian Skóra na podium
Mikołaj Tatar i Damian Skóra na podium Zdjęcia: XXX OOM w sportach letnich „Lubelskie 2024”
Łódzka Federacja Sportu informuje, że w dniach 05 – 07.07.2024 r. w Biłgoraju odbyły się finały w podnoszeniu ciężarów w ramach „XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich Lubelskie 2024”.

Województwo Łódzkie reprezentowali zawodnicy z klubów: LKS Omega Kleszczów, LKS Dobryszyce, LKS Opocznianka Opoczno i Konstantynowskiego KS Włókniarz Konstantynów. Start naszych zawodników w bardzo mocno obstawionym finale można uznać za udany - ocenia Zbigniew Świercz, wiceprezes ds. organizacyjnych, Dyrektor Biura Łódzkiej Federacji Sportu
Mężczyźni:
W kategorii +102 kg srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski zdobył Adem Sejdija (LKS Dobryszyce/LKS Omega Kleszczów PC) - 260 kg (115+145)
W kategorii do 102 kg brązowy medal zdobył Mikołaj Tatar (LKS Dobryszyce/LKS Omega Kleszczów PC) - 214 kg (94+120)
Kobiety:
W kategorii do 71 kg brązowy medal zdobyła Oliwia Kopka (LKS Omega Kleszczów PC) - 131 kg
Rekord życiowy pobił Damian Skóra KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki, który zajął piąte miejsce uzyskując 227 kg (103+124) w dwuboju. Województwo Łódzkie uplasowało się na szóstym miejscu.
Trenerzy: Sebastian Ołubek, Krystian Kazimierczyk, Klara Cieślak i Jerzy Jaśniak.