Podpalenia samochodów: Już cztery auta spłonęły na Polesiu

  Podpalenia samochodów: Już cztery auta spłonęły na Polesiu

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Na osiedlu im. Mireckiego spłonęły już cztery samochody

  Na osiedlu im. Mireckiego spłonęły już cztery samochody ©Grzegorz Gałasiński

  Mieszkańcy osiedla im. Montwiłła-Mireckiego na Polesiu żyją w ciągłym strachu. W nocy z poniedziałku na wtorek spłonął tam czwarty samochód w ciągu nieco ponad trzech miesięcy. Pierwszy stanął w ogniu w Wielkanoc. Sprawców nie zatrzymano.
  Na osiedlu im. Mireckiego spłonęły już cztery samochody

  Na osiedlu im. Mireckiego spłonęły już cztery samochody ©Grzegorz Gałasiński

  - Co robić? Gdzie parkować samochody, żeby było bezpiecznie? Komu jeszcze nie spłonął samochód, ten boi się, że lada dzień może go to spotkać - martwi się pani Janina.

  Mieszkańcy osiedla są przekonani, że po okolicy grasuje seryjny podpalacz. Policja przekonuje jednak, że nie ma powodu do obaw. Ostatni pożar samochodu nie ma bowiem nic wspólnego z poprzednimi.

  - W ostatnim pożarze nie ma charakteru przestępstwa.
  Z opinii interweniujących strażaków wynika, iż do pożaru forda transita doszło w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej - uspokaja mieszkańców Joanna Kącka, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

  Policji nie udało się jednak ustalić, kto był sprawcą poprzednich podpaleń. Pierwszy pożar miał miejsce w nocy z 31 marca na 1 kwietnia. Spalił się tył fiata pandy. Strażacy twierdzili, że mogło dojść do podpalenia. Potwierdziła to opinia biegłego.

  CZYTAJ TEŻ: Podpalacz samochodów grasuje na Srebrzyńskiej?

  Kolejny pożar samochodu odnotowano w nocy z 7 na 8 maja. tym razem spaleniu uległ tył forda mondeo. Z opinii biegłego wynika, że pożar mógł powstać na skutek zaprószenia ognia. Niespełna trzy tygodnie później, bo 27 maja, zapalił się ford focus. Stał na parkingu przy bloku przy ul. Srebrzyńskiej. Strażacy nie byli w stanie jednoznacznie określić przyczyn pożaru. Samochód został zabezpieczony do badań.

  - Policjanci cały czas prowadzą działania zmierzające do wykrycia sprawców tych podpaleń. Przesłuchali wiele osób, które mogły być świadkami zdarzeń. Niestety, czynności te nie pozwoliły na postawienie komukolwiek zarzutów - mówi Joanna Kącka. - Osiedle będzie pod szczególnym nadzorem policyjnych patroli - dodała.

  CZYTAJ TEŻ: Kto podpala samochody na Radogoszczu? [ZDJĘCIA]

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ANTYKOMOR

  BOSS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  to wina POPaprańców

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  szkoda gadać...

  toja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 4

  "Policjanci cały czas prowadzą działania zmierzające do wykrycia sprawców tych podpaleń." - Ta, jasne... g.no robią. Tak samo jak w przypadku wykrycia sprawców włamań... W ciągu 4 dni od włamania...rozwiń całość

  "Policjanci cały czas prowadzą działania zmierzające do wykrycia sprawców tych podpaleń." - Ta, jasne... g.no robią. Tak samo jak w przypadku wykrycia sprawców włamań... W ciągu 4 dni od włamania dostaliśmy umorzenie. Nawet sąsiadów nie przepytali. Więcej się od sąsiadów dowiedzieliśmy sami, a jak to czego się dowiedzieliśmy chcieliśmy przekazać, to nas policjantka wyśmiała, że jesteśmy przewrażliwieni i przesadzamy. Po prostu parodia! Bandyci w tym kraju mogą spać spokojnie, bo policja i tak nic im nie zrobi!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  boje sie

  kajtus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 10

  pewnie ze podpalenia nie miały nic wspólnego ze sobą, w końcu kazde auto było innej marki

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo