Podsumowanie prac Komisji Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej Szkoły Filmowej w Łodzi. Kolejne zgłoszenia

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
W Szkole Filmowej w Łodzi trwa postępowanie Komisji Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej uczelni
W Szkole Filmowej w Łodzi trwa postępowanie Komisji Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej uczelni Krzysztof Szymczak
Udostępnij:
Komisja Antymobbingowa i Antydyskryminacyjna Szkoły Filmowej w Łodzi podsumowała swoje dotychczasowe postępowanie w sprawie zarzutów o działania przemocowe, do jakich miało dochodzić w uczelni.

W poniedziałek 12 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie Komisji Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej Szkoły Filmowej w Łodzi z jednym z nauczycieli akademickich wymienionych w liście absolwentki uczelni Anny Paligi, w którym znalazły się zarzuty o stosowanie praktyk przemocowych w uczelni.

- Nauczyciel przedstawił Komisji swoje wyjaśnienia i odpowiedział na zadane pytania - wyjaśnia Monika Żelazowska, pełnomocnik rektora do spraw przeciwdziałania dyskryminacji. - Komisja podsumowała dotychczasowe prace i w ich wyniku podjęła decyzję co do dalszego postępowania wobec wszystkich nauczycieli akademickich wymienionych w liście Anny Paligi. Wnioski Komisji zostaną w pierwszej kolejności przekazane pani rektor, dr hab. Milenii Fiedler, a następnie zainteresowanym stronom. Wszyscy nauczyciele zostaną zaproszeni na spotkanie z panią rektor, podczas którego przewodnicząca omówi wnioski Komisji. Komisja opracuje szczegółowy raport i po konsultacji formalnoprawnej z zewnętrznym ekspertem, radczynią prawną, która wspomaga prace Komisji specjalistyczną ekspertyzą prawną w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji, przedstawi raport pani rektor. Komisja wyznacza również stały dzień posiedzeń Komisji (każdy poniedziałek), w trakcie których będą rozpoznawane kolejne zgłoszenia, które napływają do Komisji oraz spotkania z osobami poszkodowanymi.

Przypomnijmy, że rektorka Szkoły Filmowej poleciła rzecznikowi dyscyplinarnemu rozpoczęcie prowadzenia sprawy dwóch wykładowców spośród sześciu wymienionych w liście Anny Paligi, a Komisji ds. Jakości Kształcenia - zbadanie procesu ankietyzacji na Wydziale Aktorskim i sprawdzenie, czy zgłaszane były w nich skargi na pracę i zachowania wykładowców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie