Podsumowanie projektu "Małe miasto" w Łowiczu [ZDJĘCIA]

  Podsumowanie projektu "Małe miasto" w Łowiczu [ZDJĘCIA]

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Podsumowanie projektu "Małe miasto" w Łowiczu [ZDJĘCIA]
  1/65
  przejdź do galerii

  ©Rafał Klepczarek

  Projekt „Małe miasto” został w piątek (19 października) podsumowany w restauracji „Szkiełka” w Łowiczu. W jego ramach 120 uczniów łowickich szkół podstawowych podczas praktycznych warsztatów uczyło się wartości pieniądza.
  Od poniedziałku do piątku dzieci pracowały, zarabiały pieniądze, oszczędzały lub je wydawały. Milusińscy w wieku od 8 do 12 lat zostali „zatrudnieni” przez prawdziwych pracodawców. Wśród tych ostatnich znalazła się policja, straż pożarna, sanepid oraz różne łowickie i nie tylko miejscowe firmy i instytucje.

  W piątek podziękowano uczestnikom projektu, a dzieci mogły zarobione pieniądze wydać w sklepie marzeń. Warto podkreślić, że dzieci w ramach projektu miały okazję spotkać się z polskimi olimpijczykami. W piątek w Łowiczu gościł Mieczysław Nowicki. Popularny niegdyś kolarz jest m. in. zdobywcą srebrnego i brązowego medalu olimpijskiego na igrzyskach w Montrealu, które odbyły się 42 lata temu.

  „Małe miasto” w Łowiczu zorganizowała miejscowa Fundacja „Czyń dobro” imienia Jana Pawła II przy wsparciu ratusza. Partnerem strategicznym jest Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie. Projektowi patronuje redakcja „Dziennika Łódzkiego” i „Naszego Miasta”.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo