Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podwójne parkomaty w Łodzi. Trwa montaż nowych urządzeń, ale za parkowanie nadal płaci się w starych. Będzie nowy operator systemu

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
W niektórych miejscach Łodzi pojawiły się nowe parkomaty, które montowane są obok działających urządzeń. Płatności dokonuje się jednak w starszych maszynach, zmiany nastąpią od października.Dwa parkomaty obok siebie stoją m.in. na ul. ks. Skorupki, ale takich miejsc w Łodzi jest więcej, a w najbliższych dniach jeszcze ich przybędzie.Czytaj dalej
W niektórych miejscach Łodzi pojawiły się nowe parkomaty, które montowane są obok działających urządzeń. Płatności dokonuje się jednak w starszych maszynach, zmiany nastąpią od października.Dwa parkomaty obok siebie stoją m.in. na ul. ks. Skorupki, ale takich miejsc w Łodzi jest więcej, a w najbliższych dniach jeszcze ich przybędzie.Czytaj dalej Czytelnik
W niektórych miejscach Łodzi pojawiły się nowe parkomaty, które montowane są obok działających urządzeń. Płatności dokonuje się jednak w starszych maszynach, zmiany nastąpią od października.

Dwa parkomaty obok siebie stoją m.in. na ul. ks. Skorupki, ale takich miejsc w Łodzi jest więcej, a w najbliższych dniach jeszcze ich przybędzie.

- Od października Strefę Płatnego Parkowania będzie obsługiwał nowy operator. - informuje Tomasz Andrzejewski, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. - Trwa właśnie montaż nowych parkomatów, które zastąpią w całym mieście urządzenia obecnego wykonawcy. W Łodzi mamy 423 parkomaty.

Trzy firmy w przetargu

Przetarg na wyposażenie Strefy Płatnego Parkowania w parkomaty oraz w komputerowe centrum przetwarzania danych wraz z ich obsługą i utrzymaniem urząd ogłosił pod koniec listopada ubiegłego roku. Zgłosiły się trzy firmy: Mera-Serwis SGL Sp. z o.o. SKA z Grodziska Mazowieckiego, KBU Sp. z o.o. z Krakowa oraz konsorcjum z liderem Indigo Polska SA z Gdańska, w skład którego weszli także: Indigo Infra Belgium oraz Indigo Park Belgium. Oferta firmy Mera-Serwis opiewała na ponad 60,6 mln zł, KBU na blisko 75 mln zł, natomiast konsorcjum zaproponowało, że wyposaży strefę i będzie utrzymywało maszyny za niespełna 50 mln zł.

Zwycięzcą przetargu zostało więc polsko-belgijskie konsorcjum Indigo, a oferta obsługi strefy zaczyna obowiązywać od października tego roku i będzie ważna do 2030 roku.

Ile kosztuje parkowanie w Łodzi?

Strefa Płatnego Parkowania w Łodzi działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-18. Jest podzielona na podstrefy, w których obowiązują różne stawki opłat za parkowanie. Podstrefa A obejmuje ścisłe centrum Łodzi, podstrefa C to rejon dworca Łódź-Fabryczna. Podstrefa B ciągnie się od ul. Rzgowskiej do ul. Legionów (dokładna mapa na stronie internetowej Strefy).

Kierowcy mogą wykupić abonamenty lub płacić za parkowanie trwające np. pół godziny, godzinę lub kilka godzin. W podstrefie A i C pół godziny parkowania kosztuje 2 zł, w podstrefie B natomiast 1,5 zł. Opłata za pierwszą godzinę wynosi odpowiednio 4 i 3 zł, za drugą godzinę 4,5 zł oraz 4 zł, za trzecią godzinę 5 oraz 4 zł, a za czwartą i kolejną 4 zł oraz 3 zł.

Płacić można albo w parkomatach albo za pośrednictwem aplikacji mobilnej CityParkApp. Roczny abonament w podstrefie A i C kosztuje 2,5 tys. zł, natomiast w podstrefie B 1,5 tys. zł.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki